Держгеокадастр перевів роботу картографо-геодезичного фонду в електронну форму

25 листопада 2022 154 0
Держгеокадастр перевів роботу картографо-геодезичного фонду в електронну форму

Держгеокадастр запускає ведення Державного картографо-геодезичного фонду України через геоінформаційну систему в режимі онлайн. Про це повідомила пресслужба відомства.

Так, відучора, 24 листопада, Держгеокадастр розпочав приймання та зберігання матеріалів, одержаних за результатами виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт, і забезпечуватиме формування та ведення Державного картографо-геодезичного фонду України в електронному вигляді.

Як зазначили у відомстві, завдяки цьому буде спрощено процедуру приймання картографічних матеріалів, а у перспективі — дозволить швидко та зручно отримати доступ до необхідних картографічних матеріалів на певну територію для виконання різних державних завдань (при плануванні будь-яких будівельних, інженерних, топографо-геодезичних робіт чи вирішення завдань з відновлення та оборони).

«Забезпечення обліку та доступу до таких картографічних матеріалів дозволить уникнути подвійних, а часом і потрійних витрат бюджетів громад на дублювання створення таких матеріалів, бюрократію в організації даного процесу і, звісно, зменшить вплив людського фактора», — пояснили у Держгеокадастрі. 

Як наголосив Денис Башлик, заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, запровадження геоінформаційної системи картгеофонду — це лише перший етап, а надалі планується вдосконалювати його функціонування і користування його відомостями, а також розробити інструменти для зручної валідації матеріалів.

Читайте також: Щотижня в Україні продається понад 300 земельних паїв

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus