Реклама

Для отримання відшкодування фермерам важливо мати підтвердження збитків — Висоцький

19 грудня 2022 77 0
Для отримання відшкодування фермерам важливо мати підтвердження збитків — Висоцький
ДСНС

Щоб у майбутньому отримати можливість відшкодування збитків від збройної агресії рф, українським аграріям необхідно їх фіксувати. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомила пресслужба Мінагрополітики.

«Для отримання відшкодування важливо мати підтвердження збитків. Тобто потрібні фактаж і фіксація. Зрозуміло, що зібрати таку інформацію це складно і не одразу можливо. Це потребує людського та фінансового ресурсу, але без фіксації відшкодування взагалі не може бути реалізовано», — сказав Тарас Висоцький.

За його словами, на урядовому рівні наразі затверджені фактично всі базові постанови та накази щодо методики визначення шкоди та збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф. На черзі — врегулювання на рівні постанови такої ж методики для особистих селянських господарств.

Після погодження вказаного документа буде покрито всю цільову аудиторію, яка може мати необхідність та потребуватиме відшкодування за отримані збитки в агросфері.

«Наступним кроком після того, як у нас є методологія, нормативна база та фіксація — це, звісно, визначення джерела покриття. Ми вже маємо підтримку на рівні ООН та інших міжнародних інституцій, щоб із різних джерел (заморожених активів рф, репараційних тощо), але однозначно забезпечити відшкодування за рахунок країни-агресора. Ці процеси, як показує практика, тривалі в часі, але нам їх треба спільно пройти. Наша держава завжди допомагатиме боротися за те, щоб підприємці отримали свої кошти через прозорий і дієвий інструмент», — наголосив перший заступник міністра.

Як зафіксувати та описати збитки фермерів через війну, читайте на сайті наших колег.

Читати за темою: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама