Реклама

На полях Львівщини спостерігається локальне затоплення посівів

4 січня 2023 615 0
На полях Львівщини спостерігається локальне затоплення посівів

Третя декада грудня, в більшості днів, характеризувалася теплою, як для цієї пори року погодою. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузлів кущіння озимих культур становила 0-2°C. Про це свідчать дані аналітичної довідки про агрометеорологічні умови та стан посівів НААН.

За даними Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН плюсові температури, які встановилися з початку періоду, порушують стан вимушеного зимового спокою озимих культур. У період відлиг кількість цукрів у рослинах різко зменшується; їх вміст знову зросте за зниження температур, яке не має бути різким.

На полях Львівської області спостерігається локальне затоплення посівів у понижених місцях. Однак за невисоких температур пшениця озима може переносити це негативне явище протягом двох тижнів і більше.

За даними ННЦ «Інститут землеробства НААН» на кінець грудня посіви озимих зернових культур перебували у стані зимового спокою.

Рослини пшениці озимої, тритикале, жита та ячменю, які були висіяно в оптимальні терміни знаходяться у фазі «кущіння». Стан посівів добрий.

Рослини ріпаку озимого знаходяться у фазі «6-7 листків». Стан посівів добрий.

Читайте також: Фермери збільшать посівні площі під олійні, зменшать під пшеницю — прогноз

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама