Реклама

Підвищений попит спровокував чергове подорожчання цибулі

16 січня 2023 71 0
Підвищений попит спровокував чергове подорожчання цибулі
Kurkul.com
  • Цибуля знову дорожчає
  • Гуртова вартість перевищує 25 грн/кг
  • Середня роздрібна ціна перетнула позначку 34 грн/кг

Після новорічних свят ціни на цибулю в Україні продемонстрували чергове зростання. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit

Позитивну цінову тенденцію учасники ринку пояснюють підвищеним попитом на цибулю з боку гуртових компаній та роздрібних мереж. При цьому більшість українських виробників вважають за краще утримувати якісну цибулю у сховищах в очікуванні ще більшого зростання цін.

Так, з початку року цибуля на українському ринку подорожчала в середньому на 12%. Більшість фермерів готові відвантажувати цибулю не дешевше за 25-28 грн/кг.

Як прокоментували ситуацію експерти, зростання цін на цибулю в Україні в цей період можна назвати традиційним для сезону із відносно невеликим виробництвом. На сьогодні фермери практично завершили реалізацію продукції з необладнаних сховищ, а якіснішу цибулю пропонують до продажу дорожче, оскільки попит на цю продукцію останніми днями залишався стабільно високим.

«Внаслідок чергового подорожчання цибуля в Україні вже коштує в середньому у 3,4 раза дорожче, ніж за аналогічний період 2022 р. При цьому аграрії впевнені в подальшому зростанні цін на цю продукцію, оскільки запаси якісної цибулі в господарствах обмежені», — зазначили аналітики. 

Водночас, за даними моніторингу Kurkul.com, середня роздрібна ціна на цибулю наразі становить 34,42 грн/кг. У грудні вона була на рівні 32,6 грн/кг. Найдорожче минулоріч цибуля коштувала у липні — 33,6 грн/кг.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама