Названо чинник, який сприятиме зростанню ціни соняшника

18 січня 2023 5563 0
Названо чинник, який сприятиме зростанню ціни соняшника
Kurkul.com

Ціни на соняшник в Україні значно різняться в залежності від регіону, умов поставки, відсотка олійності та розміру партії. Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

В цілому цінові показники мають тренд до зростання, який буде підтримано запитом з боку Китаю на закупівлю значної партії української соняшникової олії.

«Ціни на соняшник на українському ринку стартують з 16 500 грн/т, в середньому показники находяться у діапазоні 17 300-17 500 грн/т. В портах Одеси пропонують до 18 000 грн/т.  Можна відмітити наявність попиту на високоолеїновий  соняшник, який торгується лотами 400-600 тонн близько 18 000-18 600 грн/т. Є попит на український соняшник з боку Румунії та Болгарії у діапазоні $520-550/т, ціни залежать від відсотка олійності», — розповів аналітик кооперативу «ПУСК» Олексій Тартаковський. 

Вагомим фактором, що буде впливати на подорожчання соняшника, є зростання попиту з боку Китаю на українську соняшникову олію. 

«Очікується, що Китай закупить 100-150 тис. т олії в Україні, це суттєва партія, і це буде сприяти зростанню цін на соняшник. Китай змушений повертатися на український ринок, бо рф є нестабільним гравцем. Україна ж зарекомендувала себе як надійний постачальник на світовому ринку олії», — зазначив аналітик.

Нагадаємо, на українському ринку вартість кукурудзи та пшениці залишається в стабільному діапазоні. Світові котирування зернових ростуть на фоні активного американського експорту

Читайте також: Як війна вплинула на врожай зернових та олійних — підсумки сезону 2022

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus