ЄС перегляне умови спрощеної торгівлі з Україною

27 січня 2023 102 0
ЄС перегляне умови спрощеної торгівлі з Україною
Kurkul.com

Єврокомісія (ЄК) розглядає варіанти перегляду режиму лібералізації торгівлі з Україною, оскільки ситуація з аграрним експортом України ставить європейських фермерів у невигідне становище. Повідомляє Latifundist.com.

Зокрема наголошується, що ЄК зіткнулася зі «зростаючим тиском» європейських країн, оскільки поточні умови ставлять фермерів у невигідне становище через «‎навалу української продукції»‎. Крім того, про ризик банкрутства говорили румунські, польські та угорські агровиробники.

Представник ЄК також визнав, що умови імпорту продовольства з України є «проблемою для фермерів».

За словами заступника генерального директора Комісії Майкла Сканнелла, майже через рік після початку війни ці заходи виявилися успішними — станом на грудень 2022 р. було експортовано 3 млн т зерна.‎

Читайте також: Польські фермери знову протестують через експорт українського зерна

Нагадаємо, реалізація ініціативи «Шляхи солідарності» передбачає реалізацію експорту західними кордонами і є важливою альтернативою експорту морськими портами.

За попередніми оцінками Міністерства економіки відповідно до методології торгового балансу, експорт товарів до країн ЄС за підсумками 2022 року зріс на 4,2% в порівнянні з 2021 роком — до $28 млрд

Зростання українського експорту до Євросоюзу стало можливим завдяки заходам з підтримки української економіки в цілому. Також експорт збільшився завдяки відкриттю, зокрема, європейських ринків для українських товарів, ініціатива ЄС «Шляхи солідарності», «митний безвіз», «транспортний безвіз» тощо.

Детальніше дізнатись, що Україна за час війни експортувала до ЄС можна з нового випуску щорічного інфографічного довідника «Агробізнес України під час війни».

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus