Реклама

Дефіцит якісної моркви призвів до стрімкого зростання ціни

27 січня 2023 52 0
Дефіцит якісної моркви призвів до стрімкого зростання ціни
Depositphotos
  • Морква подорожчала на 17%
  • На ціну впливають низькі запаси якісної продукції
  • Вартість наразі становить 20-25 грн/кг

На українському ринку спостерігається стрімке зростання цін на моркву. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Сьогодні дану продукцію пропонують до продажу по 20-25 грн/кг, що в середньому на 17% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня.  

Підвищення цін на моркву експерти пояснюють тим, що у багатьох місцевих виробників закінчуються запаси якісної продукції, врожай якої цього сезону був досить низьким.

«Багато фермерів вже встигли реалізувати закладену продукцію, більшість великих господарств ведуть відвантаження виключно за укладеними раніше договорами», — пояснили аналітики.

Вони зазначають, що наразі ціна на моркву в Україні вже в середньому у 2,2 раза вища, ніж наприкінці січня минулого року. При цьому більшість ключових гравців ринку не відкидають подальшого цінового зростання в даному сегменті.

«Це пов’язано з тим, що якісної моркви у сховищах українських господарств і так залишилося дуже мало, а постійні перебої з електроенергією негативно впливають на якість цієї продукції. За словами самих виробників, запасів місцевої моркви навряд чи вистачить до кінця цього сезону», — підкреслили аналітики.

Нагадаємо, на українському ринку також дорожчає цибуля. Наразі ціна становить 27-32 грн/кг. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, вартість вища у 3,2 раза.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама