Названо кроки, які дозволять аграріям пережити енергетичну кризу

31 січня 2023 60 0
Названо кроки, які дозволять аграріям пережити енергетичну кризу

Уряд розробляє заходи, щоб забезпечити доступ агросектору до енергетики та допомогти пережити енергетичну кризу. Про це розповів перший заступник міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький, пише пресслужба відомства.

Тарас Висоцький зазначив, що серед ініціатив, які спрямовані на допомогу аграріям, є затвердження нового переліку критичної інфраструктури із с/г виробників. 

«Фактично вже місяць як Міністерство постійно розглядає заявки від агровиробників щодо їхнього включення в перелік критичної інфраструктури. Там вже є десятки позитивних рішень. Це перший захід, який допомагає безперебійно працювати критичним галузям в агро», — пояснив посадовець.

Також є спільне роз'яснення з Міненергетики щодо постанови з імпорту електроенергії, яка також дає право на постійний безперебійний доступ до електроенергії.

Читати за темою: Імпорт електроенергії: чи реально агропідприємствам працювати без відключень світла

Третя ініціатива — це допомога міжнародних партнерів у забезпеченні генераторів.

«Маємо вже перші поставки, які відбуваються через продовольчу програму ФАО. Наразі ми плануємо наступні поставки», — наголосив перший заступник міністра.

За його словами, це не забезпечить технічно такі ж умови, які були до початку обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури, але має допомогти пройти енергетичну кризу з мінімальними витратами і головне не зупинить діяльність стратегічно важливих підприємств.

Водночас Тарас Висоцький зазначив, що найпроблемнішим з-поміж усіх напрямків є тепличний, оскільки він є найбільш енергомістким.

«Це однозначно той сектор, де ми зазнаємо суттєвих втрат. І можна стверджувати, що теплична група зараз найскладніша у вітчизняному секторі», — підкреслив перший заступник міністра.

У інших сегментах втрати очікуються на рівні 10-15%.  

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus