Аграріям радять цьогоріч коригувати сівозміну на користь сої

2 лютого 2023 6681 0
Аграріям радять цьогоріч коригувати сівозміну на користь сої
Kurkul.com

Зараз більшість аграріїв намагається вилучити із сівозміни культури, які дорогі у вирощуванні та перевезенні. Найкраще їх замінити соєю. Про це розповів власник «Аграрна технологічна компанія» Юрій Дробязко, пише Kurkul.com.

«Логічно замінити тим, що дешевше у вирощуванні та перевезенні. Продається все. За винятком гречки. Вона обмежена внутрішнім споживанням. Не надто добре продається жито. Овес теж має низький поріг насичення ринку. Проте якщо ми говоримо про сою, її можна вирощувати в необмеженій кількості. Не люблю соняшник, але він також дає змогу сіяти без обмежень. Як і ріпак. Я б на місці людей, які коригують сівозміну, сіяв би сою», — зазначив аграрій. 

Читайте також: Як війна вплинула на врожай зернових та олійних — підсумки сезону 2022

За його словами, проблема в тому, що дорога оренда землі, й це стосується всіх культур.

«Далі — кількість пального, яке витрачається на повний цикл певної культури. Логістика до елеватора, якщо культура потребує елеваторних послуг. Далі — енергоносії на елеваторі, якщо культура потребує сушіння. Далі — логістика до місця продажів. Чим дорожчий товар і чим менший обсяг, тим вигідніша логістика. Далі — добрива, якщо культура потребує добрив. Добрива сьогодні купують за великі гроші. Якщо культура не потребує добрив, вона значно краща для цього часу», — додав Юрій Дробязко.

Щодо конкуренції з ріпаком, то аграрію важко сказати, чи вигідніша соя.

«Якщо хтось уміє вирощувати сою і вміє вирощувати ріпак, він отримає за сприятливих погодних умов від 3 до 4 т ріпаку. Є 5-тонні рекордсмени, але вони не так часто трапляються і не на круг. Сою також аграрії вирощують від 2,5 до 4 т. Вартість у них ідентична. Оскільки вартість подібна, то й логістика подібна. Однак сою може приймати кожний елеватор, а от ріпак — ні. Через дрібність зерна, через короткий період збирання і через високу олійність. Деякі сушарки не можуть сушити ріпак, а сою — можуть», — підсумував Юрій Дробязко.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus