Фермер з Київщини експортуватиме равликів до Європи

12 березня 2016 186 0
Фермер з Київщини заробляє на равликах
webochka.comФермер з Київщини заробляє на равликах

Власник ферми «Еко Равлик» (Київська область) Дмитро Бутенко одним із перших в Україні став заробляти на равликах, пишуть Сherkassy.Тoday.

Перші $12 тис. бізнесмен інвестував в оренду приміщень та обладнання: холодильні камери, посуд для зберігання і приготування равликів. Молюсків Дмитро Бутенко завозив із Латвії. З часом зрозумів, що українські равлики нічим не поступаються імпортним, налагодив постачання з Західної України.

Найскладніше було навчитися обробляти і готувати равликів. Спочатку вони були хоч і їстівними, але несмачними: жорстке м’ясо гірчило. Коли навчився правильно варити філе, перейшов до соусу. Класичний рецепт приготування равликів — під бургундським соусом — Сергій освоював рік. У 2009 р. він займався на фермі всім: від дезінфекції мушель до фасування.

Перші труднощі виникли з сертифікацією продукції: компанія пройшла понад 30 перевірок якості равликів, а на підготовку потрібної документації та розробку етикетки пішло понад 30 тис. грн. Спочатку «Еко Равлик» орієнтувався тільки на кінцевого споживача і рекламувала свій продукт домогосподаркам, роблячи акцент на тому, що він швидкий у приготуванні. Великих грошей це не приносило. Дмитро Бутенко пішов іншим шляхом: налагодив співпрацю з київськими ресторанами. Замовлення стали серйознішими, виручка почала зростати.

Кожні півроку Дмитро розширює асортимент, вивчає історію гастрономічних равликів, експериментує з рецептами і соусами. Сьогодні у виробничому портфелі компанії більше семи видів готових равликів. Найдорожча продукція – ікра равлика – коштує $1 тис./кг. «Еко Равлик» співпрацює з 60 ресторанами і продає молюсків на вагу по всій Україні через свій сайт. Нещодавно Бутенко підписав контракт на реалізацію продукції з Fozzy Group, у липні перші партії порційних равликів потрапили на прилавки магазину Le Silpo в ТЦ «Мандарин Плаза».

Уже другий рік власник «Еко Равлики» розвиває новий популярний напрям: равлики для косметичної процедури – ліфтингу. Поки що Бутенко продає їх приватним клієнткам, але найближчим часом планує співпрацювати з салонами краси.

На фермі під Києвом, розташованій на площі 14 га, трудиться 25 людей. Щороку компанія продає близько 500 кг молюсків. Її обіг, за підсумками 2013 р. склав майже $32 тис. У Дмитра Бутенка великі плани на майбутнє: автоматизація виробництва і експорт равликів до Європи.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

39%