Реклама

Стало відомо, коли подешевшають яйця

13 лютого 2023 203 0
Стало відомо, коли подешевшають яйця
Kurkul.com

За прогнозними розрахунками вчених Інституту аграрної економіки, ціни на курячі яйця зберігатимуться до Великодніх свят на рівні 70,6-71,5 грн за десяток, залежно від марки та умов у певній мережі супермаркетів.

Зниження цін на яйця очікується після Великодня, повідомляє старша наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» НААН Світлана Пашко.

«Поголів'я курей-несучок оновлюється щовесни, але у 2022 році через важку ситуацію в країні відбулася технологічна перерва. У найближчі місяці виробництво яєць зростатиме, адже почнуть нестись ті курки-несучки, поголів'я яких відновили на підприємствах пів року тому», — уточнила експертка НААН.

За словами Світлани Пашко, оскільки відключення світла та використання генераторів також впливає на формування цін на яйця, покращення ситуації з енергопостачанням після закінчення опалювального сезону також вплине на цінові тенденції. Зниження цін на яйця очікується після великодніх свят (16 квітня 2023 року). 

Зазначимо, восени 2022 року до різкого подорожчання яєць привели пов'язані з війною проблеми галузі — руйнування птахофабрик, зменшення поголів'я несучок тощо. Із початком повномасштабного російського вторгнення на територію України більшість виробників курячих яєць, які перебували в центральних регіонах України, опинилися в зоні бойових дій, потужності в Донецькій, Харківській, Херсонській та Київській областях було втрачено, що вплинуло на зниження пропозиції яєць на ринку та їх подорожчання.

© Микола Сирота, Kurkul.com, 2023 р.

Виконано за допомогою Disqus