Реклама

Держгеокадастр ухвалюватиме управлінські рішення із використанням геопросторових даних

21 лютого 2023 104 0
Держгеокадастр ухвалюватиме управлінські рішення із використанням геопросторових даних
Kurkul.com

Держгеокадастр презентував розроблений функціонал геопорталу пілотного проєкту НІГД та інструменти геопорталу для ухвалення управлінських рішень на основі реальних даних. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Так, станом на сьогодні в НІГД (Національна інфраструктура геопросторових даних) зареєстровано 2388 користувачів. Там представлено 12 ЦОВВів та 14 ОДА/ОВА. На геопорталі зареєструвалося 732 територіальні громади. Серед топ-5 областей — Вінницька, Одеська, Закарпатська, Полтавська, Житомирська області.

Як підкреслив заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, це високий показник, але не 100%. 

«НІГД — наступна еволюція розвитку кадастру. Органам державної влади, місцевого самоврядування, державних установ, підприємств та організацій важливо розвивати власні геопортали та сервіси. Це створить потрібну Україні повноцінну та ефективну геопросторову екосистему», — підкреслив він.

Як зазначається, на сьогодні повністю завершено нормативно-правове забезпечення НІГД.

Попри пілотний статус національного геопорталу НІГД, Держгеокадастр спільно з Науково-дослідним інститутом геодезії й картографії імплементували низку інструментів для практичного використання геопросторових даних (Use Case), які вже дозволяють зареєстрованим користувачам відчути переваги роботи з геопорталом.

Читати за темою: В Україні зміниться порядок ведення Держземкадастру

Наразі у пілотному проєкті геопорталу реалізовано декілька кейсів, які поділяються на дві групи:

  • інформація на всю територію України (адміністративно-територіальний устрій, межі земельних ділянок, пункти незламності тощо);
  • геопросторовий аналіз за обраним параметром (паспорти громад).

Як повідомили у відомстві, Держгеокадастр продовжить роботу з органами місцевого самоврядування щодо реєстрації на геопорталі пілотного проєкту НІГД (nsdi.gov.ua) та підключення наявних наборів геопросторових даних та метаданих.

Крім того, план на найближчу перспективу: 

  • розробка сертифікацій для створення/оновлення Базової державної топографічної карти;
  • розробка специфікацій для тематичних геопросторових даних;
  • підключення та інтеграція геопросторових даних до національного геопорталу тощо.

Читайте також: Стало відомо де найвища нормативна грошова оцінка землі у 2023 році

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама