Вперше за 50 років українське зерно не принесло фермерам прибуток

30 березня 2023 412 0
Вперше за 50 років українське зерно не принесло фермерам прибуток
Kurkul.com

У цьогорічній посівній аграрії планують сфокусуватись на збільшенні площ під посів олійних культур, що призведе до часткового зниження валового виробництва зернових в Україні. Про це пише Delo.ua.

Як зазначається, при падінні обсягів вирощування, врожайності зернових, а також продовження труднощів із логістикою — Україна гарантовано забезпечить свій внутрішній ринок, а експорт впаде вдвічі.

В Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП) зазначають, що зменшення вирощування зернових Україною негативно вплине на світовий ринок. Глобальні прогнози свідчать, що цього року буде менший врожай пшениці. У такому випадку ціни на продукцію зростуть, і якщо заможні країни ще більш-менш збалансують це, то у бідних країнах, особливо на Африканському континенті та деяких південноамериканських країнах виникатимуть значні проблеми.

Читайте також: Україна скоротила експорт пшениці, збільшила — кукурудзи та соняшника 

За словами президента УСПП Анатолія Кінаха, подорожчання зернових на світових ринках (+30-40% за прогнозами) не компенсує українським аграріям витрати, адже вартість логістики з початку війни зросла в 4 рази, і може бути ще підвищення на 50-100%. Тобто якщо на світовому ринку пшениця коштує $280-300, то на ринку України $110-115 — саме через важкість і вартість логістики, блокування експорту російським агресором. 

«Вперше за останні 50 років українське зерно не принесло фермерам прибуток. Всі фермери, що сіяли пшеницю, отримали збиток, відтак, цьогоріч і думають, чи сіяти, чи ні. Тому ми сподіваємося, що ООН це розуміє. Окрім Туреччини, до активного лобіювання зернової ініціативи має долучитися і Франція. Зараз 10 франкомовних постколоніальних країн особливо потерпають від дефіциту продовольства. Відповідно, потрібні ще зусилля Великої Британії, країн Близького Сходу — ОАЕ, Саудівської Аравії тощо. Вони зацікавлені в отриманні продовольства з України», — пояснили в УСПП. 

Також як посередник свою роль має відіграти Китай, переконаний віцепрезидент УСПП, президент Української Аграрної Конфедерації Леонід Козаченко.

«Перед повномасштабною агресією рф проти України КНР втричі збільшив свої продовольчі резерви (пшениця, кукурудза). І навіть це не вирішує для них проблему зменшення світових врожаїв пшениці — бо зупинивши десь виробництво, його не так просто відновити знову. Тому Китай також має лобіювати поставки українського зерна на міжнародні ринки», — підсумував Леонід козаченко.

Нагадаємо, наразі попит на українську кукурудзу створює Китай

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus