Ціни на зернові у світі знаходяться під впливом двох глобальних факторів — погоди і світових балансів. Про це розповів Богдан Костецький, операційний партнер в компанії «Барва Інвест», в матеріалі «Зернове майбутнє України: угода з росією та прогноз закупівельних цін на кукурудзу, пшеницю, ячмінь» на AgroPolit.com.
«Протягом останніх тижнів погодні умови для зернових багато де в Північній півкулі були несприятливими, постійно не вистачало дощів. Це сприяло росту цін на біржах. Для пшениці та ячменю зараз ключовий період, коли ситуація може погіршитись.Не лише відсутність дощів, а і їх надмірна кількість може позначитись на фінальних показниках — якості та врожайності», — пояснив експерт.
Стосовно кукурудзи, за словами Богдана Костецького, то учасники ринку розуміють, що погода в липні-серпні буде критичнішою для фінальної врожайності, тому часто відбувається так, що поява дощів у прогнозах змушує покупців (тих, хто заробляє на рості цін) фіксувати свій прибуток, що сприяє просіданню котирувань.
«Погодний ринок — це те, що змушує світові ціни сильно коливатись в коротких проміжках часу (дні-тижні). Другий фактор більш стабільний та глобальний — це світові баланси», — додав аналітики.
За його словами, якщо погодні мапи призводять до короткострокових, але сильних коливань цін, то розуміння глобальних перспектив балансу пропозиції та споживання у світі задає загальний тренд.
Читати за темою: Котирування пшениці ростуть через побоювання щодо посівів та шантаж рф
Якщо розглядати ці тренди на прикладі кукурудзи, то наступний врожай в США може бути рекордним. Відтак, в новому сезоні США може отримати великі початкові запаси. Нереалізовані запаси в США можуть скласти близько 60 млн т, що втричі більше за експортний потенціал України в умовах війни.
Паралельно із цим Бразилія зараз збирає свій основний врожай кукурудзи (сафрінья). Учасники ринку оцінюють сукупний врожай в країні у 130+ млн т. США та Бразилія разом покриватимуть левову частку попиту на світовій арені та нівелюють неврожай в Аргентині та проблеми України в доступі на світові ринки.
«Сезон 2023-24 буде важким, погода може допомогти цінам, але потрібні сильні та тривалі проблеми, щоб ми дійсно побачили глобальну зміну цінових перспектив», — додав Богдан Костецький.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.