Реклама

На колоскових культурах масово розмножується клоп шкідлива черепашка

19 червня 2023 98 0
Фітосанітарний стан посівів колоскових зернових
Kurkul.comФітосанітарний стан посівів колоскових зернових

У Дніпровській, Запорізькій та Миколаївській областях клоп шкідлива черепашка пошкодила 2-6% рослин на 10-57% обстежених площ. Про це пише Kurkul.com з посиланням на звіт Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану рослин.

Як зазначається, клоп шкідлива черепашка розмножується та шкодить на озимих та ярих зернових колосових культурах. Личинки здебільшого знаходяться в першому-третьому віках.

Клоп шкідлива черепашка

Також осередково в господарствах Кіровоградської області на 6% обстежених посівах озимої пшениці розвиваються та шкодять гусениці звичайної зернової совки.

Продовжується заселення (переважно крайове) посівів колосових культур хлібними жуками та жужелицею, шкідливість яких проявляється через пошкодження зав'язі та вмісту зерна хлібних злаків, що призводить до зниження їх врожайності. Скрізь шкодять злакові попелиці, мухи, пшеничний трипс, хлібні п’явиці, в південних областях злакова листовійка, пильщики. Ними на озимих зернових пошкоджено 1-15% рослин. 

«Захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки доцільно проводити за наявності 15-30% личинок третього віку та чисельності 1-2 і більше (у посівах твердих і цінних сортів пшениці), на решті посівів за 4-6, в насіннєвому ячмені 8-10, товарних 20-25 личинок на кв.м. Обприскування варто провести за 10-12 днів до окрилення клопів. Ці обробки ефективно регулюватимуть чисельність супутніх вищевказаних шкідників зернового поля та хлібних жуків і жужелиці, що харчуватимуться на колосі. В разі запізнення з обробкою або не проведення їх існує реальна загроза зниження маси та якості зерна», — порадили фахівці Держпродспоживслужби.

Як зазначається у звіті, агрокліматичні умови також сприяли подальшому розвитку та поширенню грибкових хвороб у посівах озимих та ярих зернових колосових культур. Борошнистою росою, септоріозом, бурою листковою іржею, темно-бурою плямистістю, гельмінтоспоріозом, подекуди ринхоспоріозом, піренофорозом, іншими плямистостями, кореневими гнилями охоплено 3-15%, осередково гельмінтоспоріозом 20-28% рослин (Закарпатська та Миколаївська обл.). Візуальні ознаки (білоколосість) відмічена на 0,5% рослин озимої пшениці (Київська обл.).

«Склалися сприятливі погодні умови для розвитку хвороб на колосі. В окремих господарствах Дніпропетровської, Одеської, Тернопільської областей фузаріозом та септоріозом уражено 0,5-3% колосся. Захворювання спостерігається насамперед на загущених посівах полів зернових культур, які вирощуються по стерньовим попередникам», — йдеться у звіті.

Читайте також: З чого розпочинати підживлення соняшника — поради фахівців 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама