Названа причина спалаху АЧС на Кіровоградщині

22 березня 2016 42 0
На Кіровоградщині локалізували спалах АЧС
vegetarianblog.ruНа Кіровоградщині локалізували спалах АЧС

Ситуація із захворюванням на африканську чуму свиней в області контрольована. Нових спалахів хвороби не зафіксовано. Про це повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА.

З метою профілактики та недопущення подальшого розповсюдження хвороби, 14 свиней із зазначеного господарства, що контактували з хворими тваринами, було знищено гуманним способом. Окрім того, у карантинній зоні організовано 3 санітарні пости та встановлено спеціальні дезінфекційні бар’єри.

Працівниками ветеринарної медицини та національної поліції здійснюється постійний контроль з метою недопущення вивезення живих тварин та м'ясної продукції з села Войнівка.

«На місці зараження проведений великий обсяг робіт, спрямований на локалізацію захворювання та недопущення поширення інфекції за межі епізоотичного вогнища. На сьогодні нових фактів захворювання на африканську чуму свиней у тваринницьких господарствах та у приватних домоволодіннях області немає. Не підтверджено й випадків загибелі тварин у дикій фауні», – зазначив заступник начальника головного управління ветеринарної медицини в області Юрій Травкін.

Імовірним джерелом поширення збудника захворювання спеціалісти вважають саме диких тварин.

«Необхідно провести комплекс невідкладних та ефективних заходів, щоб не допустити подальшого поширення цієї небезпечної хвороби на території нашої області. У цьому питанні необхідно діяти жорстко, адже мова йде, насамперед, про економічну безпеку нашої держави», – наголосив голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко.

Нагадаємо, 16 березня 2016 року був офіційно підтверджений факт АЧС у фермерському господарстві поблизу с. Войнівка Олександрійського району. У зазначеному господарстві станом з 10 по 15 березня від африканської чуми загинули 15 тварин. Ситуація була ускладнена тим, що власник зазначеного господарства невчасно повідомив відповідні служби про спалах захворювання.

Виконано за допомогою Disqus