Реклама

З січня 2024 року стартує другий етап ринку землі

27 липня 2023 386 0
З січня 2024 року стартує другий етап ринку землі

Другий етап ринку землі, який розпочнеться з січня 2024 р., дозволить аграріям укріпитись на своїх землях і розвивати довготривалий бізнес, який вони не наважувались впроваджувати на орендованих землях. 

Повідомляє Мінагро.

«Другий етап відкриття ринку є надзвичайно важливим не лише в сьогоденні, але й у процесі повоєнної відбудови та трансформації агросектору. Ми вже бачимо що при наявності проблем з логістикою аграрному сектору необхідно розвивати глибоку переборку, а це неможливо робити на орендованих землях. Проекти з довготривалою окупністю передбачають використання власної, а не орендованої землі», − наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик під час круглого столу «Ринок землі: очікування та реальність».

Він також наголосив, що для ефективної і повноцінної роботи ринку землі Україна  має перейти до масової оцінки земель, як це відбувається у всіх цивілізованих країнах, де ринок землі працює багато років.

«Реєстрація ціни є надважливою базою для формування справедливої вартості та розуміння який індикатив встановлювати надалі. Це все – питання публічного моніторингу та моніторингу ринку земель, над яким Міністерство працює у партнерстві з присутніми колегами», − резюмував Денис Башлик.

Читайте також: Фермерські господарства зможуть отримувати через ДАР допомогу на усі землі у складі ФГ

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2023 р.

Виконано за допомогою Disqus