Реклама

Українські сорти волоського горіха є чи не найбільш зимостійкими у світі — садівник

30 липня 2023 278 0
Українські сорти волоського горіха є чи не найбільш зимостійкими у світі — садівник
Kurkul.com

Природний відбір та селекція зробили українські сорти горіхів чи не найбільш зимостійкими у світі. Таку думку висловив Владислав Бігун, власник розсадника «Лезневські саджанці» з Хмельниччини, пише журнал «Садівництво по-українськи».

Він зауважив, що коли одне з польських господарств придбало в Канаді саджанці горіха, щоб укорінити їх на своїй землі, то серйозно заглибились в історію цих сортів. Для них стало відкриттям, що насіння для початку селекції «канадців» завезли на американський континент одесити. Україна та Молдова вже тоді розташовувались на північному краї того теплого кліматичного поясу, де традиційно культивують горіх. 

«Нині Китай, Індія, Іран, Кавказ, Туреччина, Центр і Південь Європи, південні штати у США, Чилі, Аргентина, ПАР, Австралія виробляють найбільший обсяг горіха у світі. «Поступовий рух цієї культури на північ разом із природним і людським відбором зимостійких форм зробили свою справу — українські сорти волоського горіха є чи не найбільш зимостійкими у світі», — зазначив Владислав Бігун.

Читати за темою: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама