Реклама

В Україні розпочали реєструвати сорти рослин з ЄС та США за спрощеною процедурою

17 серпня 2023 110 0
В Україні розпочали реєструвати сорти рослин з ЄС та США за спрощеною процедурою
Kurkul.com

Мінагрополітики розпочало за спрощеною процедурою державну реєстрацію сортів рослин, зареєстрованих у Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Відтепер аграрії можуть впроваджувати в агротехнологію найновіші сорти, які успішно пройшли державні тестування у ЄС або США і внесені в загальний каталог сортів ЄС або підтверджені Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин (UPOV). 

«Ми максимально спрощуємо реєстрацію сортів рослин. Заявник подає заявку на реєстрацію нового сорту. Співробітники Мінагрополітики самостійно встановлюють дані про наявність такого сорту у загальному каталозі сортів Євросоюзу чи UPOV. Якщо його наявність підтверджено — рішення про державну реєстрацію приймається у 15-денний строк. При цьому, на вимогу заявника кваліфікаційна експертиза сорту може не проводитися», — прокоментував нововведення перший заступник міністра АПК Тарас Висоцький. 

Перші 97 сортів сільськогосподарських культур вже внесені до Державного реєстру сортів рослин України за спрощеною процедурою. 

Новий механізм реєстрації сортів розроблений для реалізації норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин та насінництва і розсадництва у відповідність із положеннями законодавства Європейського Союзу».

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама