Реклама

В Україні зросли штрафи за фальсифікацію насіння

17 червня 2023 84 0
В Україні зросли штрафи за фальсифікацію насіння
Kurkul.com

В Україні зросли штрафи за підробку насіння. Про це свідчать дані Закону №2763-IX, який набрав чинності 10 червня 2023 р. Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернівецькій обл.

Згідно з доповненнями до ст. 28 Закону України «Про насіння та садивний матеріал», значно збільшаться штрафи за умисне виробництво, пакування фальсифікованого насіння та/або садивного матеріалу з метою продажу та використання торгівельної марки, яка зовнішньо нагадує торгівельну марку іншого виробника — маркування.

«Фальсифіковане насіння та/або садивний матеріал — це насіння та/або садивний матеріал, у маркуванні або пакуванні якого неправомірно використано торговельну марку, інше індивідуалізуюче позначення, зовнішнє оформлення пакування іншого виробника та/або які поширюються з неправдивою інформацією щодо сортових та/або посівних якостей насіння та/або садивного матеріалу», — зазначається у Законі.

За такі дії громадянину загрожуватиме накладання штрафу в розмірі від однієї до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ця сума може складати до 85 тис. грн.

На посадових осіб чекатиме більше фінансове покарання — від п’яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацією виробленого фальсифікованого насіння та/або садивного матеріалу.

Також Законом передбачено:

  • подача заявки на реєстрацію сортів онлайн та скорочення строків розгляду документів;
  • запровадження електронних сервісів отримання дозвільних документів для ввезення зразків насіння для дослідних цілей;
  • спрощення процедури ввезення в Україну вже відомих сортів насіння та садивного матеріалу;
  • спрощення реєстрації для сортів, що вже зареєстровані в ЄС та США (без кваліфікаційної експертизи);
  • отримання права будь-кому подавати заявку на поширення сорту суспільного надбання (на підставі повідомлення про належність сорту до сортів суспільного надбання).

Нові зміни до діючого законодавства значно спрощують роботу українським агровиробникам завдяки переходу багатьох процедур в режим онлайн та впорядкуванню багатьох питань, що стосуються ввозу насіння та садивного матеріалу в Україну.

Читайте також: В Україні ринок насіння кукурудзи буде «українізуватися»

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама