Вартість весняно-польових робіт на Полтавщині складе 6,1 млрд грн — експерт

25 березня 2016 34 0
Іван Скочко, член Президії Аграрної партії України
latifundist.comІван Скочко, член Президії Аграрної партії України

На Полтавщині весняному посіву по всіх господарствах підлягає 1,4 млн га. Про це зазначив член Президії Аграрної партії України, голова Полтавської обласної організації Аграрної партії України Віктор Скочко, повідомляє прес-служба Аграрної партії України.

Найбільше площ підуть під кукурудзу, пшеницю, соняшник, сою. Натомість, зменшаться посіви ячменю, вівса, гороху та проса через низьку продуктивність та незацікавленість трейдерів.

Водночас, очікується збільшення посіву цукрових буряків до 32,2 тис. га у зв’язку з відновленням роботи Кобеляцького цукрового заводу після реконструкції. По озимих культурах сходи отримано на 74% посівних площ. З них лише половина в доброму та задовільному стані, решта зріджені.

«Усього, за розрахунками наших фахівців, для комплексу весняно-польових робіт на Полтавщині в 2016 році потрібно 6,1 млрд грн, це на 700 млн більше, ніж торік. Потреба в банківських та комерційних кредитах складає понад 600 млн грн. За оперативною інформацією з районів, сільгосппідприємства області уклали кредитних угод на суму 163,7 млн грн. При цьому середньозважена ставка складає 23,6%», — говорить експерт.

За словами Віктора Скочка, для малих сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств ці кредити майже не доступні через високі відсотки або відсутність застави.

«У таких умовах повинна була б працювати державна програма компенсації вартості банківських кредитів», — коментує він.

Виконано за допомогою Disqus