Закупівельна ціна малини знизилась до 12-15 грн/кг

18 вересня 2023 60 0
Малина
Малина

На Тернопільщині закупівельники приймають малину по 12-15 грн/кг. Тим часом роздрібна ціна малини на ринку 20 грн/кг. Повідомляє газета Експрес.

«Коли було багато продукції, то деякі підприємства, які приймали малину для заморожування, не могли впоратися з обсягами. І тоді постала проблема, куди її здавати. Якщо ягоди приймають по 15 грн/кг, то платимо працівникам 10 грн за зібраний кілограм. Коли було по 20, то платили 15 грн. Одна людина за день може зібрати близько 40 кг малини. У нас у селі хто має великі плантації малини, той не встигає зібрати всю ягоду, і вона опадає. І небагато охочих збирати її за таку оплату», — розповів садівник Олег Костецький. 

За словами економіста інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака у цінах на всю сільськогосподарську продукцію, зокрема і на малину, можна простежити чітку циклічність. 

«Кожні 4 — 6 років ми маємо дуже високу або дуже низьку ціну на малину. Так було і буде завжди. Високі ціни залучають у цей бізнес нових виробників, але паралельно з цим відштовхують покупців. І цикл повторюється: зростає попит, але знижується пропозиція. Це світова тенденція, а Україна інтегрована у світовий ринок. Зауважу також, що ці цикли можуть бути довшими або коротшими, коли додаються ще якісь фактори, до прикладу, несприятлива погода, приморозки чи поганий врожай», — зазначив фахівець. 

Читайте також: Агрофірма з Рівненщини планує майже втричі збільшити насадження суниці садової

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2023 р.

Виконано за допомогою Disqus