Реклама

Майже півмільйона га землі було відчужено з моменту відкриття ринку землі

27 вересня 2023 55 0
Майже півмільйона га землі було відчужено з моменту відкриття ринку землі
Kurkul.com

Майже півмільйона га землі було відчужено з моменту відкриття ринку землі. Про це повідомляє «Опендатабот», посилаючись на дані дослідження Моніторинга земельних відносин.

«Загалом за два роки станом на середину вересня 2023 року найбільшу кількість земельних угідь було передано у спадщину — 828 тис. га. Для порівняння, за той самий час за договорами купівлі-продажу було продано лише 365 тис. га. Загалом за весь період відкритого ринку землі було відчужено 448 тисяч га», — йдеться у повідомленні.

Від загального обсягу проданої землі більшу частину оформили протягом перших восьми місяців, до початку повномасштабного вторгнення — 203 тис. га.

Як зазначається, певне пожвавлення на ринку спостерігалось з лютого 2023 року, натомість влітку зафіксовано падіння як за кількістю угод, так й за площею проданих угідь.

«Імовірно, це пов'язано з очікуваннями щодо розширення кола покупців землі — зокрема, з 2024 року купувати землю зможуть і юридичні особи», — пояснили в «Опендатабот».

Загалом середня площа угоди купівлі-продажу складає 2,2 га. Водночас середня ціна угоди становить 39-45 тис. грн.

Найдешевшою за весь час із моменту відкриття ринку стала земля на Херсонщині — 23 тис. грн за гектар, а найдорожчі угіддя виявилися на Львівщині — 132 тис. грн, Київщині — 119,7 тис. грн та Івано-Франківщині — 98,112 тис. грн.

Як свідчать результати дослідження, 26,75 тис. українських земельних ділянок орендують компанії із росії.

Читати за темою: Польський фермер втратив 200 га в Україні — хто винен у заплутаній історії

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама