Реклама

Майже 60% фермерів припинили свою роботу внаслідок окупації

5 жовтня 2023 116 0
Майже 60% фермерів припинили свою роботу внаслідок окупації

Майже 85% фермерів припинили свою роботу внаслідок окупації та бойових дій. Про це свідчать дані опитування, проведеного Всеукраїнською Аграрною Радою за підтримки Програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО), повідомляє Мінагрополітики.

В опитуванні взяли участь постраждалі від бойових дій або тимчасової окупації агро-ММСП.

За результатами опитування 59% господарств припиняли свою діяльність внаслідок окупації, 25% — внаслідок бойових дій. Лише 16% господарств працювали безперервно.

«38% господарств вказали, що їх діяльність й досі припинена, 45% опитуваних зазначили, що діяльність їх господарств відновлена менше, ніж на половину», — йдеться у повідомленні.

У 79% опитуваних під час окупації було зруйновано чи вкрадено майно, техніка, врожаї. Найбільше постраждали сільськогосподарські будівлі — у 40% учасників опитування, та сільськогосподарська техніка — у 24% учасників. Також 81% опитаних господарств зазначили, що потребують розмінування с/г земель.

Читати за темою: Всі ховаються в укриття, а ми їдемо в поле — «Аграрне Відродження» на Очаківщині

Лише 22% учасників повністю зафіксували збитки та втрати і провели інвентаризацію зруйнованих активів. 50% учасників змогли частково задокументувати втрати та пошкодження, 28% господарств не мали такої можливості взагалі.

Щодо виробничих проблем, домогосподарства, які брали участь в опитуванні зазначили на першому місці нестачу матеріальних ресурсів (ПММ, ЗЗР, насіння) — 20% опитаних. Знищена чи викрадена техніка у 16% господарств. Нестачу коштів на проведення діяльності та відсутність працівників зазначили по 13% господарств.

Серед виробничих проблем учасники відмітили також: відсутність банківських кредитів — 11% господарств, відсутність ринків збуту — 10% господарств, знищені виробничі приміщення — 9% господарств, та відсутні потужності для зберігання с/г продукції — 8% господарств.

На питання про отримання кредитів, 53% учасників відповіли, що банк відмовив їм у кредитуванні через знаходження підприємства в зоні бойових дій.

Читайте також: 70% села зруйновано, в полі міна на міні — проєкт «Аграрне відродження» на Миколаївщині

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама