Ціни на борщовий набір пройшли пік — Висоцький

20 листопада 2023 408 0
Ціни на борщовий набір пройшли пік — Висоцький
Depositphotos

Значного підвищення цін на основні овочі «борщового набору» цього сезону очікувати не варто. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, пише Укрінформ.

«Є класичні овочі «борщового набору» — картопля, морква, буряк, цибуля, капуста. Ми упевнені, що пік цін на ці продукти ми уже пройшли, й до цього повертатися не будемо», — сказав Тарас Висоцький.

Високі ціни минулого року і до середини поточного він пояснив тим, що у 2022 році через російську окупацію було тимчасово втрачено частину Херсонщини та Запорізької області, де активно вирощують овочі. А оскільки це був кінець лютого — не встигли в інших регіонах аграрії їх посадити.

Цього року, за його словами, ситуація інша, оскільки фермери в Центральній і Західній Україні збільшили обсяги. Щобільше, фермери підтверджують готовність наступного року продовжувати вирощувати по всій Україні в разі необхідності.

«Об’єми виробництва цих овочів дають упевненість, що уже таких рекордних цін точно не буде. Є певна споживча інфляція, пов’язана з тим, що зберігання коштує грошей. Зрозуміло, що на кілька відсотків щомісяця вони будуть дорожчати, тому що є витрати на зберігання. Але якихось рекордних ажіотажних цін не передбачається», — підсумував Тарас Висоцький.

Тим часом, за даними EastFruit Trade Platform, минулого тижня в Україні подешевшали столові буряки, внаслідок чого ціни на них опустилися нижче торішнього рівня. Також учасники опускали ціни на цибулю, що не підлягає зберіганню, тоді як якісна продукція продавалася на рівні попереднього тижня.

Ціни торгової групи EastFruit Trade Platform — Україна

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus