Реклама

Погоджено граничний обсяг експорту цукру у 2023/2024 МР

20 листопада 2023 183 0
Погоджено граничний обсяг експорту цукру у 2023/2024 МР

Міністерство аграрної політики та продовольства і Національна асоціація цукровиків України («Укрцукор») підписали Меморандум про взаєморозуміння. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Меморандум набирає чинності з дня підписання і діє до 1 вересня 2024 року.

Документ підписали Міністр агрополітики Микола Сольський та тимчасово виконуючий обов’язки голови правління «Укрцукру» Назар Михайловин.

Як зазначається в Меморандумі, Мінагрополітики та «Укрцукор»  співпрацюватимуть для підтримки стабільної продовольчої безпеки та уникнення експортних обмежень.

Згідно з документом, сторони домовилися:

  • Погоджувати максимально можливі обсяги експорту цукру на основі попереднього балансу попиту і пропозиції в 2023/2024 маркетинговому році. Вносити зміни, які зазначені в Додатках до Меморандуму, з урахуванням проведення весняного посіву і вегетації рослин.
  • Граничний обсяг експорту цукру у 2023/2024 маркетинговому році становитиме до 650 тис. тонн. 
  • Мінагрополітики в межах законодавства може ініціювати заходи державного регулювання при виникненні загроз продовольчій безпеці держави.

Водночас відомства щомісячно обговорюватимуть поточну ситуацію та визначатимуть обсяги експорту. У випадку ініціювання Міністерством заходів щодо зміни режимів зовнішньоекономічної діяльності, запровадження ліцензування та квотування сторони проводитимуть попередні консультації.

«Укрцукор зі свого боку погоджується інформувати Міністерство щодо фактичного здійснення та перспектив експорту цукру. Отримавши від Міністерства повідомлення про припинення експорту, вжити необхідних заходів для інформування громадськості», — зазначається у меморандумі. 

Також Мінагрополітики сприятиме нарощуванню експортного потенціалу цукру та проведенню переговорів з  Європейським Союзом щодо подальшого безмитного та безквотного експорту цукру в країни ЄС.

Нагадаємо, за словами директора НПЦ «Цукробурякового виробництва» Олександра Коротинського, цьогоріч цукру буде вдосталь як для внутрішнього споживання, так і для експорту. 

Водночас, за його розрахунками, Україна зможе експортувати 500 тис. т цукру.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама