Переробники підвищили ціни на соняшник до рівнів початку грудня

26 грудня 2023 5097 0
Переробники підвищили ціни на соняшник до рівнів початку грудня
Kurkul.com

Ціни на українському ринку соняшнику зросли до рівнів, з яких почали знижуватися на початку грудня. Про це розповіли аналітики ІА «АПК-Інформ».

Як зазначається, попри зниження цін на експортному ринку соняшникової олії, необхідність поповнення сировинної бази та підвищена конкуренція з експортерами змушувала переробників підвищувати закупівельні ціни.

Так, наразі ціни попиту переробних підприємств зросли до 13,5-14 тис. грн/т СРТ, однак нерідко в західних та південних областях досягали 14,5 тис. грн/т на тих же умовах.

«Водночас зниження цін, яке передувало підвищенню, суттєво скоротило обсяги пропозиції олійної на ринку і навіть відновлення підвищувальної цінової динаміки поки що не сприяло суттєвому зростанню. Аграрії продовжували стримувати продаж, очікуючи підвищення попиту і цін після налагодження експорту соняшнику до Болгарії», — розповіли аналітики.

Також зазначається, що налагодження експорту української олійної в напрямку Болгарії поки що лише в процесі і очікується не раніше січня після погодження ліцензій, на отримання яких заявки вже почали подавати.

Читати за темою:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus