Реклама

Митниця може перевіряти «російський слід» у добривах, не блокуючи імпортерів — трейдер

18 січня 2024 81 0
Митниця може перевіряти «російський слід» у добривах, не блокуючи імпортерів — трейдер
Kurkul.com

Щоб не блокувати імпорт добрив, шукаючи в них «російський слід», можна перевіряти при розмитненні країну-походження сировини для добрив. Таку думку висловив власник компанії «Каспіт трейд» Євгеній Воробйов у спецпроєкті «Митниця шукає російський слід в імпортованих добривах. Що відбувається на кордонах та до чого готуватися ринку?» на Latifundist.com.

«Мені здається, що це адекватна пропозиція з точки зору боротьби з агресором. Бо, як раніше було? Наприклад, країна-походження NPK — Туреччина. Імпортер цього добрива надає відповідний сертифікат. Але ті, хто працюють на ринку, розуміють, що в Туреччині калію немає. Митниця на ринку не працює і не розуміє, чим NPK 15 відрізняється від NPK1 6. Тож зараз вона вирішила розібратися з цим і пішла шляхом блокування всього імпорту. Але цей підхід некоректний», — пояснив Євгеній Воробйов.

Він додав, що митниця могла б розробити внутрішню систему для відслідковування ризикових імпортерів добрив. Наприклад, якщо імпортер має прямий договір з великим підприємством, представленим на міжнародному ринку, то до країни-походження сировини там не може бути питань. А якщо це маленьке підприємство, яке працює умовно в Туреччині, то такі добрива треба ретельніше перевіряти.

«Тобто повинні бути правила. На жаль, сьогодні правил немає. Товар стоїть. Те, що митниця вимагає лабораторні аналізи — незаконно. Спочатку треба ввести правила, а потім зупиняти експорт», — підсумував Євгеній Воробйов.

Нагадаємо, за даними УКАБ, станом на 15 січня 2024 р. щонайменше 12 тис. т мінеральних добрив з 20 різних партій, що прямували до України суднами, залізницею та автотранспортом, були заблоковані на митниці без зрозумілих підстав та з порушенням норм Митного кодексу.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама