Реклама
Актуальні гранти для представників агросектору у травні

Актуальні гранти для представників агросектору у травні

10 травня 2024 2159 0

Гранти стають важливим інструментом для фінансування та реалізації інноваційних ідей, підвищення ефективності виробництва та впровадження сучасних технологій у сільське господарство. У цій статті ми розглянемо найактуальніші грантові можливості, доступні для аграріїв у травні та протягом року, щоб допомогти їм знайти необхідні ресурси та підтримку для виживання і подальшого розвитку своїх проєктів.


Грантова програма для виробників крафтової продукції

Приймання заявок: до 31 травня 2024 р.

Що можна отримати: У межах програми 90 підприємств отримають грантову фінансову підтримку у розмірі до €2510 та моніторинг підтримуваних мікробізнесів.

Хто може взяти участь: власники мікробізнесу з категорії ветеранів, внутрішньопереміщених осіб та жінок, які постраждали від військових дій і наразі проживають у Харківській, Одеській, Миколаївській областях та місті Києві та займаються виробництвом крафтової продукції.

Умови: Для участі в грантовій програмі потрібно заповнити реєстраційну форму, а також додати заяву на отримання гранту на створення або розвиток власного бізнесу.

Організатор: Hilfe zur Selbsthilfe

Деталі за посиланням.


Грант на модернізацію меліоративної інфраструктури

Приймання заявок: не пізніше 18.00 15 червня 2024 р.

Що можна отримати: співфінансування на понад 18 млн грн для одного проєкту з модернізації меліоративних систем організацій водокористувачів.

Система зрошення

Хто може взяти участь: співфінансування може отримати організація водокористувачів (ОВК), що обслуговує не менше 200 га. 

Умови: Очікується, що кошти будуть спрямовані для відновлення або модернізацію наявної меліоративної інфраструктури на території обслуговування організації водокористувачів. При цьому проєктна документація має містити розділ оцінки впливу на навколишнє природне середовище (ОВНС). 

Організатор: USAID АГРО

Деталі за посиланням.


Грант на доробку зерна

Приймання заявок: до 3 липня 2024 р.

Що можна отримати: Передбачено бюджет 270 млн грн співфінансування українським підприємствам, які надають послуги зі зберігання, сушіння та доробки зернових та олійних. В результаті конкурсу буде відібрано 10-15 проєктів.

Хто може взяти участь: українські компанії та господарства, які надають послуги зі зберігання, сушіння та доробки зерна для малих та середніх агровиробників

Умови: детальніше про умови за посиланням

Організатор: USAID АГРО


Грант для фермерів, що постраждали від війни

Приймання заявок: до 31.12.2024

Що можна отримати: до $3000 

Хто може взяти участь: У програмі можуть брати участь місцеве населення та внутрішньо переміщені особи, які потребують допомоги у відновленні сільськогосподарської діяльності, що була втрачена або постраждала внаслідок війни.

Умови: Програму реалізовують на території Донецької, Запорізької, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей. Виняток — райони, де тривають активні бойові дії, а також райони з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення бізнес-діяльності. Щоб взяти участь у програмі, мусите: аргументувати необхідність фінансової допомоги; представити розуміння реалізації фермерської продукції; мати довід ведення прибуткової фермерської діяльності.

Організатор: Mercy Corps, за сприяння Фонду Говарда Г. Баффета

Детальніше тут.


Грант для вирощування свиней

Приймання заявок: не пізніше 18:00 20 травня 2024 р.

Що можна отримати: співфінансування для двох проєктів українських сільськогосподарських підприємств, операторів свиноферм, які планують запровадити контрактну та/або кооперативну модель вирощування свиней.

Свиноферма

Хто може взяти участь: суб’єкти підприємницької діяльності, що офіційно зареєстровані в Україні, засновані та визнані відповідними органами влади України, відповідно до українського законодавства та усіх вимог цивільного права та Податкового кодексу.

Умови: підприємства, які планують впровадження або розвиток контрактної та/або кооперативної моделі вирощування свиней, розташовані у будь-якій області України (за винятком тимчасово окупованих територій) та мають мінімум 3 (три) роки досвіду роботи у галузі свинарства. Також вони мають бути готові внести не менше ніж 20% від запропонованого загального бюджету проєкту для цієї субгрантової діяльності. 

Організатор: USAID АГРО

Детальніше тут


Відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл та ембріонів

Приймання заявок: без строку

Що можна отримати: відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів за закуплені вітчизняні або імпортовані племінні тварини, бджоли, сперму та ембріони у розмірі – до 80 % вартості (без податку на додану вартість).

Хто може взяти участь: дотація надається юридичним особам та фізичним особам-підприємцям незалежно від організаційно-правової форми та форми власності

Умови: закупити для подальшого відтворення племінних тварин, бджіл, сперму та ембріони у період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року

Організатор: Міністерство економіки України

Деталі тут


Грант для жінок, які займаються переробною промисловістю 

Приймання заявок: до 31 липня 2024 р.

Що можна отримати: до $15 000

Хто може взяти участь: жінки ФОПи або співвласниці ТзОВ, які займаються переробною промисловістю 

Умови: ваш бізнес з виробництва чи переробки має бути зареєстрований і розташований на території України, ви не маєте вести господарську діяльність на тимчасово окупованій території України. Строк діяльності бізнесу (відповідно до дати реєстрації) – більш ніж рік на момент подачі заявки.

Умовою отримання гранту є відсутність заборгованості перед бюджетом, рішень суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію, справи про банкрутство, припинення господарської діяльності.

Організатори: Міністерство економіки України за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund та за реалізації KSE Foundation, у партнерстві з AT «Ощадбанк»

Деталі тут


Грант для жінок-підприємиць на заснування бізнесу

Приймання заявок: до 31 травня 2024 р.

Що можна отримати: $10 000 та 8-тижневе навчання щодо ведення бізнесу та заснування продуктів

Хто може взяти участь: засновниці, співзасновниці чи директори компаній з українським громадянством, стартапи, які шукають підтримки

Молочна ферма

Умови: потрібно подати свою ідею та зареєструватись в програмі, бути обраним одним із 10 кращих стартапів під час Demo Day. Під час Demo Day кожен стартап оцінюватиме журі, яке виставлятиме бали та складатиме список грантоотримувачів. Далі потрібно пройти позитивну перевірку грантового комітету. Якщо ви успішно завершите процес, то отримаєте грант.

Організатор: Visa Foundation 

Деталі за посиланням. 


Грант для підприємств-експортерів зерна

Приймання заявок: до 31 травня 2024 р.

Що можна отримати: від 10 до 100 млн грн співфінансування

Хто може взяти участь: підприємства, які мають експортоорієнтовані стратегії розвитку та є постійними експортерами зерна.

Зерновози

Умови: підприємства можуть отримати співфінансування, щоб досягти таких результатів:

 • Збільшити обсяги закупівлі та переробки сировини, зокрема налагоджуючи довгострокове партнерство з мікро, малими та середніми агровиробниками;
 • Запровадити нові технології та практики переробки продукції зернових, щоб збільшити продуктивність щонайменше на 25%;
 • Розробити довгострокову експортну стратегію та збільшити обсяги продажів на 20% через 5 нових експортних каналів та ринків збуту готової продукції переробки;
 • Збільшити обсяги продажів на закордонних ринках.

Детальніше за посиланням.


Повернення коштів за купівлю вітчизняної техніки

Приймання заявок: без строку

Що можна отримати: аграрії можуть отримати 25% компенсації вартості придбаної сільгосптехніки 44 українських виробників.

Хто може взяти участь: програмою зможуть скористатись близько 4 тис. аграріїв

Умови: щоб отримати 25% компенсації вартості придбаної техніки чи обладнання,  агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.

Організатор: Мінекономіки

Деталі тут


Державні програми в ДАР

З 1 травня по 30 червня 2024 р. аграрії зможуть подати заявки на отримання допомоги від держави через Державний аграрний реєстр. Зокрема, бюджетні кошти надаватимуться за такими напрямами та у такому розмірі:

 • бюджетна субсидія на 1 га аграріям, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення.  Розмір збільшено з 3,1 тис. грн до 4 тис. грн на 1 га; (тимчасово призупинено)
 • окрема бюджетна субсидія на 1 га для аграріїв з деокупованих територій та тих територій, на яких завершені бойові дії. Розмір підтримки - 8 тис. грн на 1 га;
 • спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. Фермери, що утримують від 3 до 100 корів, зможуть отримати 7 тис. грн на одну голову;
 • спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець. Розмір підтримки  - 2 тис. грн на одну голову для тих, хто утримує від 5 до 500 голів кіз та овець.

Також варто памʼятати, що продовжують діяти гранти від єРобота:

 • мікрогранти для створення власного бізнесу;
 • гранти для розвитку переробного підприємства;
 • державне фінансування закладки саду;
 • кошти для розвитку тепличного господарства.

Отримати гранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у бізнесі. Подача заявки на грант здійснюється через Портал Дія.

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2024 р.

Виконано за допомогою Disqus