Експерти рекомендують підприємствам диференціювати свої ризики і опиратися не на одну культуру в сівозміні, а на декілька. Про це розповів керівник хімічного напрямку та бренду DEFENDA компанії LNZ Group Сергій Борисов в інтерв'ю «Сергій Борисов про ціни на ЗЗР у сезоні 2024 та до чого призводить економія на системах захисту», пише Kurkul.com.
За його словами, наразі Україна пожинає плоди 2022-2023 рр., оскільки аграрії почали менше дотримуватися сівозміни. Серед значних порушень це соняшник по соняшнику.
«Соняшнику багато сіяли, зокрема, і по соняшнику. Всі думали, що ось 2022 рік переживемо, а далі буде легше. У 2023 році зайшли ще на одне коло соняшнику. А соняшник це та культура, яка обкрадає наступну: будь-яка інша культура, яка буде сіятися після нього, матиме низьку врожайність. І зараз це велика проблема, бо соняшника сіяли багато і вийти на нормальну сівозміну важко», — пояснив Сергій Борисов.
Він сподівається, що все ж здоровий глузд в аграріїв переможе і третій рік поспіль вони не будуть сіяти соняшник.
«З розмов з клієнтами можу зробити висновок, що все ж здоровий глузд переможе. Аграрії намагаються підбирати культури так, щоб якось пройти цей час і потім вийти на нормальну сівозміну. Тобто не лише сіяти соняшник. Тому в сезоні 2024 побачимо багато сої. Могли б вирости і площі під ріпаком, але цьому завадила суха осінь», — розповів керівник хімічного напрямку та бренду DEFENDA.
Він також додав, що водночас сіяти сою по сої не критично. Навпаки, попередник соя дає прибавку до врожайності.
Читайте також: Відсутність кукурудзи у сівозміні знижує врожайність інших культур до 15%
Як пояснила керівниця відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко, вже зараз клімат по всій Україні став таким як раніше був в Одесі та південних областях. Тому фермерам необхідно користуватися тим, що теплозабезпечення територій дозволяє змінювати види сільгоспкультур та вводити нові.
Сергій Борисов теж погоджується із Тетяною Адаменко. За його словами, це може бути зміна культури або гібрида на більш посухостійкий. Плюс доведеться навчитися зберігати вологу у ґрунті. Особливо тим аграріям, які раніше не мали проблем із забезпеченістю вологою. Їх треба навчити, коли слід проводити культивацію, а коли своєчасне боронування.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.