Реклама

Обробіток ґрунту навесні: вибір оптимальної технології

20 лютого 2024 1143 0
Обробіток ґрунту навесні: вибір оптимальної технології
Kurkul.com

Підготовка ґрунту до сівби навесні — важливий захід створення оптимальних передумов для подальшого висіву та вирощування сільськогосподарських культур.

Про це розповів Сергій Уваров, менеджер з розвитку агротехнологій в східному регіоні компанії LNZ Group у блозі «Обробіток грунту навесні: етапи, технології та основні помилки».

Оптимальну технологію обробітку обирають з урахуванням:

  • природно-кліматичних умов регіону;
  • особливостей поля;
  • фінансових можливостей;
  • наявності необхідної сільгосптехніки.

Класичний обробіток передбачає оранку з повним оборотом пласта, що забезпечує зароблення рослинних решток, а також органічних і мінеральних добрив в нижні шари ґрунту. Це створює оптимальні умови для одночасного проростання зерна завдяки доброму розпушуванню та розподілу поживних речовин в орному шарі. Недоліком такого обробітку є утворення плужної підошви, що перешкоджає міграції вологи по профілю ґрунту.

Strip-till передбачає нарізання смуг спеціальними агрегатами після збирання попередника, в які потім проводиться висів культури. Цей спосіб більш ефективний на ґрунтах з низькою родючістю або з обмеженою глибиною оранки.

Mini-till проводиться виключно поверхнево дисковими агрегатами, де рослинні рештки рівномірно перемішуються із ґрунтом, за рахунок чого верхній шар структурується, покращується повітропроникність та мінералізація органічних решток, а також мінімізуються втрати вологи.

При no-till технології висів проводиться у необроблений ґрунт сівалками прямого посіву. Тобто відсутній механічний вплив на ґрунт, зменшується кількість проходів важкими агрегатами та значно знижуються енергетичні і грошові витрати при обробітку. Перевагою «нульового обробітку» є накопичення та обмежене випаровування води завдяки наявності рослинних залишків на поверхні, які виконують роль мульчі, що запобігають ерозії і перегріванню ґрунту.

«При цьому при no-till відсутність механічного обробітку ґрунту обмежує контроль за появою бур’янів, підвищує ризик розвитку грибкових захворювань та ураження рослин шкідниками личинки, яких перезимовують в рослинних рештках. Це обумовлює потребу в застосування досить великої кількості ЗЗР», — додав фахівець.

За його словами, у випадку роботи за no-till потрібно ретельно обирати засоби захисту та розробляти схеми захисту, що будуть охоплювати всі наявні проблеми на конкретному полі. Так, компанія LNZ Group має бренд засобів захисту рослин DEFENDA, портфель якого закриває практично всю потребу у системах захисту.

Читайте також: Де і за скільки продавали землю у 2023 році

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама