АПК лідирує за рівнем тіньової сплати податків — Насіров

5 квітня 2016 89 0
Агробізнес — лідер  серед всіх  секторів економіки за рівнем тіньової сплати податків?
www.tva.uaАгробізнес — лідер серед всіх секторів економіки за рівнем тіньової сплати податків?

Агробізнес — лідер серед всіх секторів економіки за рівнем тіньової сплати податків. Про це в інтерв’ю AgroPolit.com заявив голова Державної фіскальної служби України (ДФСУ) Роман Насіров.

«Надані державою багатомільярдні податкові пільги для аграріїв дали можливість залучення сільгоспвиробників до схем ухиляння від сплати податків в інших галузях економіки», — зазначає він.

За його словами, є конкретні цифри на підтвердження цього.

«У розпорядженні сільгоспвиробників залишено у 2013 р. більше 13 млрд грн, у 2014 р. — близько 20 млрд, а у 2015 р. — понад 43 млрд грн. Через додатковий рахунок, який у 2015 р. було відкрито в органах Держказначейства, сільськогосподарськими підприємствами акумульовано понад 38 млрд грн», — пояснив він.

Роман Насіров також додав, що враховуючи законодавчі зміни, у лютому 2016 р. платниками сільськогосподарського сектору задекларовано 376 млн грн.

«З них 184 млн — призначені для перерахування у держбюджет, а 192 млн — на їхні спецрахунки», — підкреслив він.

Голова ДФСУ вважає, що проблеми зі сплатою податків у АПК полягають у тому, що спецрежим ПДВ не давав прибутку.

«Саме тому ми й говоримо, що податкові умови мають бути однаковими для всіх. Якщо ви сплачуєте податок на прибуток, то все просто: зі $100 18% це $18 і так далі», — пояснює він.

Роман Насіров також виступає за відмову від «пільгового» режиму ПДВ.

«Питання ПДВ в аграрному секторі — це предмет домовленостей між урядом України і МВФ. Сподіваюсь, сільгоспсектор повністю переведуть на загальний режим, що відповідає міжнародній практиці», — підкреслив він.

Виконано за допомогою Disqus