Український аграрний експорт до Польщі торік скоротився на 40%. А от з росії та білорусі, у порівнянні з 2021 р., навпаки зріс. Про це пише Kurkul.com з посиланням на Економічну правду.
Так, у 2023 р. імпорт аграрної продукції з росії в Польщу сягнув $117 млн та перевищив рівень 2021 року, тобто рівень до повномасштабної війни. Зокрема, понад як удвічі зріс імпорт зернових та олійних, майже незмінним залишились обсяги імпорту олії. Натомість ввезення шротів та інших залишків переробки впало з $25 млн у 2021 році до лише $1 млн у 2023 році.
Тим часом імпорт зернових, олійних та шротів з білорусі теж поступово зростав як у 2022 році, так і у 2023 році. Загалом Польща торік заплатила білорусам $55 млн за придбану агропродукцію.
«Важливо, що серед цих товарів був ріпаковий шрот, тобто залишки переробки ріпаку, який використовується у кормах для свійських тварин. З вересня 2023 року Польща заборонила ввезення цієї продукції з України під тиском протестувальників, натомість продовжила імпортувати його з сусідньої білорусі. Ба більше, обсяги зросли після запровадження ембарго: у жовтні-грудні поляки придбали у білорусі ріпакового шроту на $7,7 млн», — йдеться в дослідженні ЕП.
Також аналітики ЕП зазначили, що Польща не просто продовжує торгувати з державою-агресором та її сателітом, а ще й нарощує імпорт агропродукції, через яку має тривалі економічні конфлікти з Україною. Проте для розуміння масштабу цієї проблеми потрібно враховувати два факти.
Читати за темою:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.