Контроль бур'янів в озимині у весняний період — рекомендації фахівця

14 березня 2024 288 0
Контроль бур'янів в озимині у весняний період — рекомендації фахівця
Ukravit

Утримання впродовж останнього періоду позитивних температур сприяє поступовому відновленню вегетації озимих зернових в багатьох областях. Одночасно до життєдіяльності після зими повертаються й озимі та зимуючі дводольні бур’яни.

За відсутності контролю вони можуть завдати суттєвої шкоди майбутньому врожаю. Щоб цього уникнути, фахівці компанії Ukravit рекомендують своєчасно застосовувати відповідні гербіциди.

«Весняний період — дуже відповідальна пора для аграрія: відновлюють вегетацію озимі зернові культури, згодом — проходить посів ярих. І ті, й інші для повноцінного росту та розвитку потребують безконкурентного середовища з боку бур’янів, надто — озимих, зимуючих та ярих дводольних видів і падалиці соняшника або ріпака», — зазначив керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець.

За його словами, бур’яни споживають призначені культурам ресурси, пригнічують їх ріст та розвиток, а також вони є резерватором численних хвороб і шкідників. В комплексі вони прямо та опосередковано здатні заподіяти шкоду майбутній врожайності і позначитися на її якісних показниках.

«А окремі види надалі можуть створювати складнощі та збільшення технологічних втрат при збиранні. Щоб не ризикувати врожайністю, цю загрозу необхідно проконтролювати, застосовуючи гербіциди широкого спектра дії», — додав фахівець.

Для цього Олександр Мигловець рекомендує посилений трикомпонентний гербіцид Лаплас (трибенурон-метил, 375 г/кг + флорасулам, 140 г/кг + флуметсулам, 125 г/кг). Це комплексне рішення, націлене на контроль максимально широкого спектра дводольних бур’янів, у тому числі видів падалиці соняшника, що не потребує бакових «партнерів».

Лаплас контролює такі види, як амброзія полинолиста, гірчаки, лобода біла, перерослий підмаренник чіпкий тощо, а також падалицю соняшника, стійку до сульфонілсечовин та імідазолінонів; а також суттєво пригнічує падалицю ріпаку.

«Значною перевагою є надзвичайно широке «технологічне вікно» застосування — від 2-3 листків до прапорцевого листка включно. При цьому він не має післядії на наступні культури в сівозміні», — підсумував Олександр Мигловець.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus