Реклама

Лохина вперше стала прибутковішою за яблуко — аналітики

9 квітня 2024 38 0
Лохина вперше стала прибутковішою за яблуко — аналітики
Depositphotos

За підсумками 2023 р. свіжа лохина принесла Україні рекордну експортну виручку в $16,5 млн, що дало змогу їй уперше стати для експортерів прибутковішою за яблуко. Про це розповіли аналітики EastFruit

Експорт яблука за цей же період приніс українським експортерам $14,1 млн виручки. Тепер лохина поступається лише волоському горіху і замороженим ягодам і фруктам за обсягом річної виручки в плодовій групі товарів.

«Також, лохина, поряд із замороженою малиною, є найбільш швидкозростаючою категорією плодоовочевого експорту України. Щорічний приріст експортної виручки від цих товарів оцінюється у 22-28% на рік», — зазначили аналітики.

Читайте також: Україна оновила рекорд з експорту заморожених ягід

При цьому, якщо яблуко експортується з України практично цілий рік, то лохина тривалому зберіганню не підлягає, і сезон її експорту триває в Україні зазвичай з липня по жовтень. Відповідно, цей обсяг виручки формується всього лише за 3-4 місяці. 

«Лохина, безсумнівно, має великі перспективи щодо зростання споживання на світовому ринку. Ця ягода, як і раніше, маловідома споживачам багатьох країн, проте ті, хто її пробує, зазвичай починають купувати її регулярно. Вона зручна для споживачів, тому що є менш швидкопсувною, ніж більшість інших ягід, і її можна вирощувати практично в будь-якій країні світу, тому що існує безліч сортів лохини, адаптованих до різних кліматичних умов», — говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Як пояснили аналітики, зростання експорту лохини з України відбувається на тлі зниження обсягів світової торгівлі цією ягодою. При цьому багато учасників ринку вважають, що ціни на цю ягоду залишатимуться відносно високими й в новому сезоні.

Читайте також: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама