Посіви кукурудзи, соняшника і картоплі опиняться під загрозою — Адаменко

12 квітня 2016 79 0
Заморозки загрожують посівам озимих
teren.in.uaЗаморозки загрожують посівам озимих

Ймовірність заморозків 18-23 квітня може згубно позначитися на посівах кукурудзи, соняшника і картоплі. Про це повідомила начальник департаменту агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко, пише «Експерт-Агро».

«На сьогодні можна сказати, що зволоженість ґрунту на достатньому рівні, але з кожним днем ​​вона знижується. Протягом 7-10 днів в Україні очікуються невеликі дощі, переважно у західному регіоні, але у східній і південно-східній частині опадів поки не буде взагалі, цей регіон буде сухим, і там буде йти інтенсивне випаровування вологи з ґрунту», — сказала вона.

Тетяна Адаменко зазначила, що 10-13 квітня в Україні закінчуються агрокліматичні обґрунтовані строки сівби ранніх ярих зернових культур (ячмінь, пшениця, овес), і ті, які будуть посіяні пізніше, ризикують потрапити під вплив посухи і показати більш низьку врожайність.

Також вона додала, що хоча весняні погодні умови у цьому році сприятливі для дуже ранніх строків сівби — вже є прогрівання ґрунту на глибині 5-10 см, якого достатньо, у тому числі для кукурудзи і соняшнику, все ж зберігається ймовірність заморозків у квітні.

«Якщо дія холодного антициклону з північного сходу посилиться, то це може зачепити всю країну, але все ж у менше стосується західного регіону. Заморозки можуть негативно позначитися на теплолюбних сільськогосподарських культурах — таких, як кукурудза, соняшник і городні культури. Наприклад, картопля, яку люди вже встигли посадити у Київській області, може постраждати», — зазначила Тетяна Адаменко.

Виконано за допомогою Disqus