Посівна здорожчала на 17% — Павленко

12 квітня 2016 97 0
Посівна істотно здорожчала
ednist.infoПосівна істотно здорожчала

Для того, щоб повністю виконати план весняно-польових робіт у 2016 р., аграріям необхідно 79,2 млрд грн, що на 17% більше, ніж у 2015 р. (67,6 млрд грн), повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, пише «Обозреватель».

За його словами, подорожчання посівної відбулося, насамперед, за рахунок зростання цін на паливно-мастильні матеріали та мінеральні добрива. При цьому 66,6 млрд грн – це власні кошти аграріїв, у той час як ще 12,3 млрд грн планується покрити за рахунок кредитів.

«Посів ранніх ярих зернових проведено на площі 2 млн гектар, або понад 82% до прогнозу. З посівом ранньої групи зернових вже впорались на Хмельниччині, наближаються до завершення й інші області. Крім того, розпочато посів технічних культур, зокрема цукрових буряків (69%) та соняшнику (12%). Щодо озимих зернових, то обстеження посівів показує, що із посіяних 7,1 млн га загинуло лише 2%. 5,4 млн га озимих знаходяться у доброму та задовільному стані», — додав посадовець.

Що стосується підконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей, то, за його словами, ярі зернові та зернобобові культури посіяні тут відповідно на 38% та 23% прогнозованих площ.

«Поряд із проведенням робіт у зазначених областях маємо складнощі із фінансовим забезпеченням, які викликані стриманим кредитуванням банками сільгосптоваровиробників, додатковими логістичними витратами на реалізацію вирощеного врожаю та вищою ціновою пропозицією на матеріально-технічні ресурси. Тож, аби мінімізувати втрати аграріїв цих областей, Мінагропрод шукає додаткові шляхи їх забезпечення обіговими коштами», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus