Знищення ХТЗ є результатом гібридної війни — експерт

18 квітня 2016 71 0
Накопичення боргів з боку ХТЗ перед державою збільшує тягар на бюджет країни
sq.com.uaНакопичення боргів з боку ХТЗ перед державою збільшує тягар на бюджет країни

Накопичення боргів з боку «Харківського тракторного заводу» (ХТЗ) перед державою збільшує тягар на бюджет країни, заявила експерт управління об'єктами держвласності Інституту суспільно-економічних досліджень Ірина Ратинська, повідомляє «УНН».

За її словами, знищення Харківського тракторного заводу є проявом гібридної війни, направленої на руйнацію економіки України.

«По різним оцінкам у нас доволі велика частина російського капіталу в економіці. Дехто каже, що це 50%, дехто — що навіть більше. І якщо раніше, коли у нас не було ситуації з АТО, з гібридною війною — це було погано, то зараз це взагалі питання національної безпеки, тому що це, по-перше, стратегічні активи держави, по-друге, це ще й територія, на якій ці підприємства знаходяться. Тому що, наприклад, коли приватизовується порт — це, по-перше стратегічний об’єкт, це порт, а по-друге це просто отримується доступ через приватні території на територію нашої держави», — зазначила вона.

За словами Ірини Ратинської, накопичення боргів із боку ХТЗ перед державою збільшує тягар на бюджет країни.

«Зараз ми бачимо на Харківському тракторному заводі порушуються права, у першу чергу, України. Знищується стратегічний об’єкт. Я так розумію, він накопичив дуже багато боргів навіть під зобов’язання України. Це збільшується тягар на наш бюджет – хто їх буде покривати. Тобто, за територіальною ознакою таким чином руйнуються українські активи. Тобто, те що це дуже негативно і неприпустимо – це дійсно так, на жаль», — наголосила експерт.

На її переконання, держава має унеможливити такі дії, які відбуваються на ХТЗ.

«За всім має бути чіткий нагляд — як розпоряджаються цим майном, чи не вивозиться воно, устаткування. Коли держава чимось володіє — вона цим управляє. Коли держава цим не володіє — вона це регулює. Держава повинна регулювати. Тим паче ті відносини, які стосуються державної безпеки. Тобто все: економічна безпека — це така ж складова нацбезпеки, як і інші. Тобто у цьому плані держава має встановлювати нормативні зобов’язання, рамкові умови, аби унеможливити такі дії, які відбуваються на ХТЗ. Правоохоронці можуть зіграти роль лише у межах чинного законодавства», — резюмувала Ірина Ратинська.

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 4°

Вітер

2.3м/с

Опади

0мм

Вологість

79%