Сварог Вест Груп розробив унікальні морфорегулятори

18 квітня 2016 101 0
З'явилися нові морфорегулятори
Latifundist.comЗ'явилися нові морфорегулятори

Вчені відділу досліджень корпорації «Сварог Вест Груп» розробили біохімічні регулятори росту і розвитку окремих органів рослин без застосування фітогормонів і генмодифікації — морфорегулятори, повідомляє Рesticidov.net.

«Морфорегулятори були винайдені у процесі дослідження ПМО — протеїнової модифікації організмів спрямованої системної дії. Для цього вивчали критичні ланки обміну речовин клітин озимої пшениці і підбирали хімію у межах 3-6 компонентів. Результати дослідів показали, що слабозімовостійкі сорти озимої пшениці (західного екотіпу) після обробки морфорегуляторами добре перезимовують і давали повноцінний урожай. У той час як контрольні сорти вимерзали», — зазначив кандидат біологічних наук Геннадій Мазільніков.

Розроблені морфорегулятори підвищують продуктивність фотосинтезу рослин у 2-3 рази. Таким чином, у критичних умовах посухи підвищується врожайність на 30-50%, збільшується зимостійкість озимої пшениці, поліпшується засвоєння азоту з повітря в обсязі 20-90 кг/га, за рахунок оптимізації взаємин з асоційованої азотфиксуючей мікрофлори, рослини стають більш стійкіми до негативних патогенів.

У ході науково-виробничих випробувань на стаціонарний дослідній ділянці у корпорації «Сварог Вест Груп» протягом 2013-2015 рр. були проведені досліди з обробки насіння озимої пшениці морфорегуляторами. У 2014-2015 рр. ці дослідження були апробовані на виробничих посівах озимої пшениці на площі 20 тис.га.

«У результаті цих досліджень ми отримали рослини з незвичайною властивістю самозабезпечення. На перших етапах розвитку відбувається ефективне проростання насіння і утворення вторинної кореневої системи. Корінь активно синтезує гормон кинетин, який надходить в верх листя і сприяє посиленне розростання хлоропластів, кількість яких збільшується на 30%», — зазначає начальник відділу насінництва, селекції та досліджень корпорації« Сварог Вест Груп» Людмила Гроцька.

За даними досліджень 2015 р. фотосинтез оброблених рослин був вище контролю у 2-3 рази, а засвоєння енергії сонячного світла з звичайних 4% зросло до 10%.

Завдяки використанню морфорегуляторів вдалося збільшити кількість колосків у колосі, на 5-15 шт. збільшити кількість зерен у колоску, а також масу (по 5 г на кожні 1 тис. зерен). У той же час зменшилася кількість недорозвинених рослин.

Насіння рослин мають підвищену енергію (92-94%) і схожість (95-98%). Період вегетації рослин збільшується на 7-10 днів. У результаті цих змін значно підвищується врожайність.

Таким чином, використання морфорегуляторів при обробці насіння озимої пшениці дозволяє одночасно оптимізувати три типи регуляції процесів в клітині — енергетичну, синтетичну і стабільності мембран. У результаті, рослини стають більш стійкими до стресів і несприятливих кліматичних умов, а врожайність підвищується в середньому на 18,5 ц/га (24,2%).

«Співпрацівники дослідницького відділу корпорації «Сварог Вест Груп» обіцяють, що будуть вивчати дії морфорегуляторів на насіння не тільки озимої пшениці, але і інших зернових культур», — йдеться у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus