Сімейне фермерське господарство «Аделаїда», яке спеціалізується на вирощуванні картоплі, створило унікальну систему зрошення в умовах Житомирщини. Про це розповів співвласник компанії, заступник голови ФГ з питань виробництва, Віктор Рибалко під час конференції OkAgro 2024, пише SuperAgronom.com.
«Сконцентрувавши свої зусилля на Житомирщині, ми змогли зробити там зрошення, використовуючи воду накопичену локаційно, тобто воду, яку випала у вигляді опадів і була затримана. Це нетиповий досвід для України, оскільки здебільшого цю воду ми акумулювали в меліоративних каналах, використовували їх як резервуари. Таким чином збудували зрошення просто з нуля — унікальне для України й не сильно поширене у світі», — розповів аграрій.
До слова, раніше господарство мало землі ще й на Херсонщині, проте вони були окуповані.
Як зазначив Віктор Рибалко, різниця у зрошенні і в меліорації між Півднем і Північчю колосальна:
«По суті, на Півночі ми можемо робити полив на всіх землях, бо не використовуємо стаціонарні поливні машини, які встановлені на Півдні і які використовуються в 95% випадків зрошення в Україні. Ми ж застосовуємо мобільні системи. Наразі зі зрошенням ми концентруємося на картоплі, бо кількість води у нас обмежена, і зрошувальні системи на півночі треба оцінювати не за гектарами, а за кількістю доступної води», — пояснив фермер.
Натомість, за його словами, на Півдні ліміт води фактично був необмежений, але обмежена інфраструктура, яка закриває певну площу.
«На Півночі можна поливати на будь-якій площі, але обмежена кількість води, яку ти можеш використовувати», — додав Віктор Рибалко.
Нагадаємо, нещодавно ФГ «Аделаїда» відкрило картоплесховище на 10 тис. т у Звягельському районі.
Читати за темою:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.