У 2024 р. температурні показники били рекорди майже кожного місяця, а липень став одним з найспекотніших за всю історію спостережень.
Негативні кліматичні тенденції в Україні з часом лише посиляться. Почастішають пилові бурі, повені й посухи, які вже завдають збитків економіці. Періодичність таких явищ зросте, а погода ставатиме більш непередбачуваною.
Про це розповіла Ярослава Бухонська, фізіологиня рослин групи компаній BTU, у блозі на Latifundist.com.
«Нині помітно, що посушливі зони активно просуваються з Півдня на Північ країни. Кліматична карта України вже змістилась на 100 км. Територія Полісся зменшилася, натомість степова зона півдня вже дісталася Черкащини. Таким чином, майже половина українських орних земель перебуває в посушливій зоні й ми вже тепер маємо думати, як зберігати вологу в ґрунті», — зазначила фахівчиня.
Тож, стратегія відродження ґрунтів має стати обов’язковим документом для кожного господарства. Сповільнити негативну динаміку допоможе усвідомлене агровиробництво: мінімальний обробіток ґрунту, постійне його покриття рослинами або рослинними рештками та раціональні сівозміни.
Ще до повномасштабної війни експерти FAO виявили, що через ерозії ґрунту наша країна втрачає 300-600 млн тонн землі щорічно, а загальна площа деградованих і непродуктивних орних земель в Україні перевищує 33%.
Читати за темою: Аграріям необхідно адаптуватись до нових кліматичних умов — науковиця
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.