Земля може принести кожному українцю по 100 тис. грн — Скоцик

25 квітня 2016 118 0
Розумне використання дало б кожній українській дитині понад 100 тис. грн
fakty.ictv.uaРозумне використання дало б кожній українській дитині понад 100 тис. грн

Розумне використання дало б кожній українській дитині понад 100 тис. грн до 18-річчя, а також величезний ресурс для нашої економіки, про це у своєму блозі на «Ліга» сказав лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик.

За його словами, Україні варто звернутися до досвіду арабських країн, зокрема, Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), де частка національного надбання перепадає кожному громадянину. Кожен громадянин ОАЕ отримує частку прибутків від видобутку нафти на свій персональний рахунок. Той же принцип повинен діяти в Україні з використанням національного надбання — землі.

«В Україні в оренді перебуває близько 16,5 млн га сільськогосподарських земель. Середня орендна плата за га складає близько 2500 грн. Якщо цю орендну плату збільшити буквально на 4% (або на 100 грн) за га ми отримаємо суму у 1,65 млрд грн на рік. Якщо врахувати, що у країні народжується щорічно приблизно 412 тис. дітей, розділити цю суму між новонародженими, то вона складе близько 4000 грн», — зазначив він.

Якщо ці кошти, на його думку, просто покласти у банк на 18 років під 20% річних, що є середнім показником на сьогодні, то до 18-річчя така дитина отримає більш, ніж 106 тис. грн. Це кошти, які молода людина зможе використати для започаткування бізнесу, навчання, тощо. Це кошти, які вона зможе вкласти в економіку країни.

«Але для такої системи потрібен окремий Аграрний банк, який зможе на пільгових умовах давати довготривале кредитування для розвитку переробки, покращення інфраструктури у містечках і селах, тобто вкладати кошти у те, що даватиме більший дохід, ніж 20% річних», — повідомив Віталій Скоцик.

Також додає, що тоді сума, яку отримає кожен дорослий громадянин України, збільшиться у рази. Економіка отримає додатковий ресурс. Поліпшиться демографічна ситуація. Більше людей отримають роботу з доброю оплатою. Пенсіонери матимуть гідний захист.

«Якщо запитати, як зробити, щоб агровиробники не відчули такого підвищення орендної плати, відповідь є простою. Не знищуйте їх податками! Наприклад, якщо б залишили спеціальний режим ПДВ для агробізнесу, тоді орендонаймачі вже були б готові підвищити орендну плату. В Україні саме такого розвитку вимагає ситуація. Інакше наша держава приречена», — підсумував лідер АПУ.

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 3°

Вітер

2.4м/с

Опади

0.1мм

Вологість

77%