На Рівненщині працює 493 фермерських господарства

25 квітня 2016 116 0
На Рівненщині розвивається фермерство
www.teren-arad.roНа Рівненщині розвивається фермерство

В агропромисловому комплексі Рівненської області функціонує 753 сільськогосподарських підприємства, повідомляє директор департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько, пише прес-служба Мінагропроду.

За її словами, у тому числі 493 фермерських господарства, 115 – господарські товариства, 83 — приватні підприємства, 42 – виробничі кооперативи, 5 – державних підприємств, 180,5 тис. – особистих селянських господарств, що мають у користуванні 47% ріллі.

«Щорічно з метою сприяння фермерам у реалізації продукції департамент агропромислового розвитку Рівненщини організовує проведення осінніх ярмарків. У 2015 р. у м. Рівне проведено 7 обласних ярмарків в яких взяли участь понад 90 фермерських господарств, більше 30 переробних підприємств та понад 100 особистих селянських господарств. Аналогічні ярмарки проводяться у всіх районних центрах області», — зазначила керівник профільного департаменту.

Вона наголосила, що найбільш дієвою програмою є підтримка фермерських господарств: за час дії попередньої програми (на 2011-2015 р.) із обласного бюджету виділено 3,3 млн грн пільгових кредитів для 83 дрібних фермерських господарств.

«У Рівненській області вжито низку заходів з розвитку органічного землеробства. Проведено з дрібними товаровиробниками три наради на яких ознайомлено учасників із перевагами виробництва органічної продукції. В області три підприємства уже стали виробниками органічної продукції», — повідомила посадовець.

Також додається, що у минулому році створено фермерське господарство, яке планує здійснювати виробництво біогумусу. Також сформовано реєстр фермерських та особистих селянських господарств, які виявили бажання займатися виробництвом органічної продукції.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

39%