На Рівненщині працює 493 фермерських господарства

71
0
На Рівненщині розвивається фермерство
www.teren-arad.roНа Рівненщині розвивається фермерство

В агропромисловому комплексі Рівненської області функціонує 753 сільськогосподарських підприємства, повідомляє директор департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько, пише прес-служба Мінагропроду.

За її словами, у тому числі 493 фермерських господарства, 115 – господарські товариства, 83 — приватні підприємства, 42 – виробничі кооперативи, 5 – державних підприємств, 180,5 тис. – особистих селянських господарств, що мають у користуванні 47% ріллі.

«Щорічно з метою сприяння фермерам у реалізації продукції департамент агропромислового розвитку Рівненщини організовує проведення осінніх ярмарків. У 2015 р. у м. Рівне проведено 7 обласних ярмарків в яких взяли участь понад 90 фермерських господарств, більше 30 переробних підприємств та понад 100 особистих селянських господарств. Аналогічні ярмарки проводяться у всіх районних центрах області», — зазначила керівник профільного департаменту.

Вона наголосила, що найбільш дієвою програмою є підтримка фермерських господарств: за час дії попередньої програми (на 2011-2015 р.) із обласного бюджету виділено 3,3 млн грн пільгових кредитів для 83 дрібних фермерських господарств.

«У Рівненській області вжито низку заходів з розвитку органічного землеробства. Проведено з дрібними товаровиробниками три наради на яких ознайомлено учасників із перевагами виробництва органічної продукції. В області три підприємства уже стали виробниками органічної продукції», — повідомила посадовець.

Також додається, що у минулому році створено фермерське господарство, яке планує здійснювати виробництво біогумусу. Також сформовано реєстр фермерських та особистих селянських господарств, які виявили бажання займатися виробництвом органічної продукції.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus