На думку експертів, фаворитами в категорії пізніх ярих культур у 2025 році стануть соняшник та кукурудза: площі під першою культурою втримаються приблизно на минулорічному рівні, під другою — збільшаться. Й така тенденція прогнозовано триматиметься наступні декілька років.
Тож напередодні посівної актуалізується питання захисту цих культур, в першу чергу — на початкових етапах росту та розвитку.
«Широкорядний у переважній більшості випадків посів соняшника та кукурудзи робить їх неконкурентоспроможними перед сегетальною рослинністю на ранніх етапах вегетації. Тому до фаз, коли вони вже зможуть екранувати міжряддя, їм необхідно забезпечити максимально безконкурентний простір, оскільки цей період для культур є критичним щодо закладання ключових елементів структури майбутньої врожайності», — зазначив керівник департаменту агротехнологій компанії Ukravit Олександр Мигловець.
На думку фахівця, оскільки бур’яни є більш пристосованими до несприятливих умов навколишнього природного середовища, зокрема знижених температур, характерних для весни, то вони за відсутності якісного ґрунтового захисту розвиваються швидше та підвищують ризик ураження молодих проростків хворобами та шкідниками. Тож нівелювати ці загрози може застосування ефективних ґрунтових гербіцидів.
Для контролю найпоширеніших бур’янів у посівах соняшника та кукурудзи Олександр Мигловець рекомендує обрати Варяг (метолахлор, 315 г/л + тербутилазин, 190 г/л). Він ефективно контролює амброзію полинолисту, щирицю, підмаренник чіпкий, гірчицю польову, паслін чорний, лободу, талабан польовий, мишій (види), просо куряче та інші.
Варяг має широке «технологічне вікно» застосування — обприскування ґрунту можна проводити до, під час або після сівби культур, але до появи сходів. А на кукурудзі він може застосовуватись у фазі до 5 листків культури.
«Гербіцид надійно та тривало захищає посіви від широкого спектра однорічних злакових і дводольних видів бур’янів. При цьому він не проявляє фітотоксичності щодо рослин соняшника та кукурудзи, а також повністю розкладається в ґрунті, внаслідок чого відсутні будь-які обмеження в організації сівозміни», — додав Олександр Мигловець.
Читати за темою: Фахівець порадив оптимальне рішення для вдалого старту традиційних ярих культур
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.