Для крафтового бізнесу масштабування — це некомпромісне питання. Виробники, які хочуть мати перевагу називатися крафтовими, мають певні обмеження за обсягами і це навіть фігурує у законі.
Про це розповіла голова кооперативу «Фермерська родина» Наталія Табінська у спецпроєкті «Як продати крафтові продукти — приклад кооперативу «Фермерська родина» на Kurkul.com.
«Якщо ти виходиш на промислові об'єми — ти вже не крафтовий виробник. Ти маєш поступитися якістю або походженням сировини, або ще якимись моментами. І це завжди певний баланс», — розповіла Наталія Табінська.
Тож масштабуватися виробники наразі не планують. Наталія пояснює це тим, що їм таких об’ємів виробництва достатньо. Бо фактично всі бренди — це сімейні бізнеси й за кожним членом кооперативу не виробництво як таке, а частіше за все — родина, яка займається фермерською справою і переробкою.
«Ми маємо один приклад члена кооперативу, який до певної межі був крафтовим, а потім наростив об’єми виробництва і дійсно пішов у гуртові продажі. Він ще є членом кооперативу, але йому не цікаво з нами. Разом з тим, на ринку він втрачає свою крафтовість», — розповіла Наталія Табінська.
Вона наголошує, що ключовою метою «Фермерської родини» є збереження якості продукції.
«За кожною позицією цієї продукції — ім'я виробника, їхні унікальні назви. Якщо сир, то це не просто сир — це «Гарбузовий рай» або «Волинські сири». І вони можуть сказати, звідки їхні корівки, як вони їх годують, як оцей весь процес відбувається. Тому це більше про родинність, про локальність, про традиції. І такими ми хочемо залишатися», — підсумувала голова кооперативу.
Читати за темою:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.