Оленяча ферма Богдана Плиски функціонує на Закарпатті зі специфічною метою — заради виробництва фармацевтичної сировини.
Про це фермер розповів у спецпроєкті «Три способи заробити на оленях — унікальні ферми України» на Kurkul.com.
Заснована ще у 1987 р., ця ферма спеціалізується не на вирощуванні тварин для м'яса чи продажу поголів'я, а на добуванні пантокрину — цінної речовини, що використовується у фармації.
На території ферми утримується близько 300 плямистих оленів. На відміну від своїх колег, які диверсифікують діяльність, додатково продаючи поголів'я або вирощуючи оленів на стейки, господарство Богдана залишається вірним первісній меті.
«У нас такий підхід, що немає мети продавати або відпускати оленів, або взагалі віддавати на забій. Ми їх тримаємо з однією ціллю. Наша основна ціль — пантокрин. Його отримуємо з молодих рогів. Зібраний пантокрин збувають на фармацевтичну фабрику, де з нього виготовляють лікарські препарати», — розповів фермер.
Він також зауважив, що оленярство в Україні не надто популярне, хоча потенціал цієї галузі значний. На запитання про головні проблеми галузі Богдан Плиска відзначає відсутність державної підтримки. Адже мінімальні дотації на овець чи корів є, а для нішевих напрямків тваринництва вони відсутні.
Щодо перспектив розвитку оленярства в Україні фермер має прагматичний погляд.
«Якщо в людини є гроші, то в будь-якому бізнесі може бути перспектива. Питання у бажанні. Як є гроші, то все можна зробити. А як буде попит, так буде і потреба», — пояснив Богдан Плиска.
Ферма не обмежується лише виробничою діяльністю — вона також приймає туристів протягом усього року.
«Ми приймаємо туристів «для підтримки штанів». Приїжджають екскурсії, діти дивляться, але заробіток з цього мізерний», — додав Богдан Плиска.
Читайте також інші матеріали проєкту Агротрилогія:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.