Значний дефіцит вологи, який спостерігається практично в усіх областях України, цілком імовірно, може ускладнити застосування ґрунтових гербіцидів при посіві соняшника, сої та гороху.
Тому в умовах агросезону 2025 фахівці компанії Ukravit радять особливу увагу приділити післясходовому контролю бур’янів.
«Якісний післясходовий гербіцидний захист — важлива складова технології вирощування, незалежно від того, застосовувались ґрунтові гербіциди чи ні. Якщо ґрунтова схема мала місце, він допомагає проконтролювати наступні хвилі сходів бур’янової рослинності, коли дія ґрунтового препарату закінчилась; якщо ж ні — бере на себе «основний удар» в контролі цієї проблеми», — розповів керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець.
За його словами, при вирощуванні стійкого до імідазолінонів соняшника — це ключовий інструмент в знищенні бур’янів.
Він радить для післясходового обприскування обирати продукти, які здатні усунути максимально широкий спектр сегетальної рослинності.
Для контролю однорічних злакових і дводольних бур’янів у посівах сої, гороху та соняшника, стійкого до імідазолінонів, фахівець рекомендує обрати гербіцид Імі-Віт (імазамокс, 40 г/л). Потрапляючи до меристемних тканин або ділянок росту бур’янів, діюча речовина спричинює порушення синтезу білків, що призводить до загибелі як вегетативної частини, так і кореневої системи сегетальної рослинності і попереджує їх повторне відростання. А допоміжні речовини препарату підвищують ефективність його засвоєння.
«Імі-Віт має ґрунтову, листкову та кореневу дію на бур’яни, а отже забезпечує високу результативність, якщо провести обробку в максимально чутливі для бур’янової рослинності фази. А ґрунтова дія препарату стримує появу наступних хвиль сходів бур’янів», — підсумував Олександр Мигловець.
Читайте також:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.