Питання створення кооперативів необхідно законодавчо врегулювати — Ярмак

28 квітня 2016 56 0
Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО)
Latifundist.comАндрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО)

Потрібно врешті створити нормальне законодавство для функціонування кооперативів, про це в інтерв'ю «Українським новинам» сказав економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, але не тих кооперативів для бабусь та дідусів, а кооперативів для фермерів та професійних виробників молока.

«Зараз ми реально готові створювати переробні підприємства, і великі сільськогосподарські виробники готові інвестувати у це кошти. Однак законодавчо оформлювати це як кооператив немає жодного сенсу. І це значно стримує наші можливості зі створення переробки дійсно якісного молока, і виробництва якісних та експортабельних продуктів», — сказав він.

Також зазначив, що потрібно врешті вирішити питання реформування ветслужби, бо затягування процесу створює небезпеку втрати ринків збуту і ускладнює відкриття нових. Також нам потрібно вирішити питання ідентифікації тварин та моніторингу наявності певних хвороб тварин, щоб розблокувати можливості експорту яловичини.

«Є й питання з молоковмістними продуктами, яке можна і бажано вирішувати законодавчим шляхом, щоб дещо відновити довіру споживачів. Але важливо не лише написати «правильний» закон, але й забезпечити його дотримання. Насправді проблем є досить багато, і низках наших проектів (у т.ч. й проект підтримки молочного сектору України) постійно допомагає розробляти юридичні рішення цих проблем», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus