Реклама
Віктор Іващенко, власник ФГ «Наша мрія», член Аграрної партії України

Фермерське господарство «Наша мрія» розширює горизонти

Служба новин 26 квітня 2016 741 0

Який фермер не прагне примножити своє господарство… Лише уявіть: будівництво сушки, зведення літнього доїльного залу, новий ангар для зерна. І це вже зовсім не витання в хмарах, а плани фермерського господарства «Наша мрія», що на Чернігівщині стосовно покращення власної матеріальної бази.

«Сушка в нас буде на дровах. Її потужності складатимуть 100 т кукурудзи на добу», — розповідає власник «Нашої мрії», член Аграрної партії України Віктор Іващенко.

Він зазначив, що все заплановане можна буде реалізувати десь за місяць, а запуск відбудеться перед збором урожаю. Пришвидшити процес будування міг би хіба збут продукції, що залежалась по засіках.

«Зерна маємо десь 300 т. Також не продалося просо. Його 150 т. Та ще й 130 т люпину та 80 т кукурудзи. Аби можна було це все збути, то взагалі б не мали проблем», — говорить очільник господарства.

Внаслідок такої ситуації зі збутом «Нашій мрії» доводиться брати гроші в кредит.

«Користуємося послугами банку Аваль. З ПриватБанком навіть не плануємо співпрацювати, бо в них занадто висока відсоткова ставка», — зауважує Віктор Іванович.

У його плани входить ще й створення літнього доїльного залу. Адже на господарстві є 270 голів дійного стада. З них дояться 200, 70 же знаходяться на сухостої.

До речі, для визначення продуктивності худоби «Наша мрія» орієнтується на утримання корів на прив’язі.

«От є, наприклад, в тебе 2 тис. голів. Багато, але навіть за таких умов ти можеш порахувати, що тисяча з них — високопродуктивні, а 500 — середні. А якщо без прив’язу, то контролювати їх буде вкрай важко. Тоді процес визначення продуктивності суттєво погіршиться», — аргументує Віктор Іващенко.

Тож незабаром його фермерське господарство значно розширить межі своїх можливостей. І тоді «Наша мрія» виведе АПК Чернігівщини та й, звичайно ж, рідного селища Шаболтасівка на новий рівень.

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою