Реклама

Велика частина зернотрейдерів грішить тіньовими схемами - експерт

4 травня 2016 46 0
«Третина трейдерів не гребує «тіньовими» схемами», - Білан
agropolit.com«Третина трейдерів не гребує «тіньовими» схемами», - Білан

Найбільше «тіньові» схеми в АПК використовує середня ланка виробників. Про це в інтерв'ю Agropolit.com повідомив заступник голови ДФСУ Сергій Білан.

«Є, наприклад, великі зернотрейдери. Частина з них самостійно вирощує продукцію, яку потім експортує. Але більшість — закуповує на ринку. Оскільки вони дають нормальну закупівельну ціну, то є ті, хто їм формує дрібні партії. Саме ці посередники домовляються з дрібними сільгоспвиробниками про закупівлю 5, 100 чи 1000 тонн. З ними ніхто жодних угод не укладає, купують за готівку. Коли ми збирали зернотрейдерів у ДФСУ восени минулого року на зустріч, то вони самі погодилися, що потрібно, щоб не було у кінцевому ланцюгу таких пустих документів. Експортуючи, вони не можуть надати підтверджуючих документів на митниці, відтак змушені шукати чи створювати фіктивні фірми, або банально підробляти документи. Коли такий зернотрейдер починає вивозити зерно і подає документи на митницю, то ми бачимо у своїх базах подібні дуті фірми. І, згідно з КПК, змушені задавати питання трейдерам», — розповів Сергій Білан.

За його словами, такі випадки зустрічаються майже у третини зернотрейдерів.

«Навіть якщо політика міжнародних трейдерів правильна, то ніхто не застрахований від огріхів менеджменту на місцях», — пояснив Сергій Білан.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама